Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hany grammot kellene ennie...

Hany grammot kellene ennie alkalmankent a 2 hetes babamnak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 16:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Most epp 3130 gr a pici es 10 napos..
2013. febr. 20. 16:53
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadsz egy tanácsot: felejtsd el az állandó mérlegelést. A védőnő-orvos úgyis fogja havonta mérni. Most pont jó súlyban van. A lényeg, hogy legyen elég pisis-kakis pelusa (pisis napi 5-6, 1 kakis). Vagy rossz kedvű? Éhesnek látszik? Esetleg sokat bukik?
2013. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az 1. válaszolóhoz.

Felejtsd el a méregetést.

Én 1. szülésem után, halálra aggódtam magam, hogy eleget eszik-e a babám.Állandóan méregettem.Írogattam füzetbe a hízást..stb.Kész idegbaj volt, aminek az lett a vége, hogy annyira elfogyott a tejem, hogy folyamatos pótlásra volt szükség, amíg nem 3 hónaposan sajnos tápszeres lett a lányom..

Most 2,5 hónapja szültem meg a fiamat.Első perctől annyit cicizik amennyit, és amikor akar.(ezt értsd úgy, hogy kb 2 hétig szülés után csak wc-re tudtam el menni, meg fürödni, gyorsan megfőzni, és egyébként folyamatosan cuppogott rajtam a kis tökös, miközben a nővérkéjével meg mesekönyvet olvastunk.)Nem méregetem, nem írogatok..és láss csodát, még a tápszerre még csak gondolnom se kell.Szépen hízik, mosolygós.

Jó mondjuk ő elég nagy súllyal született (4100gr), de lányom is csak fél kilóval volt könnyebb.

Most még a fejésről is lemondtam..ez volt még a halálom első szülés után..Most így be állt a "kereslet-kínálat" dolog.Kb 5 perc alatt megoldja a fiam az evést.

Jó lett volna, ha ezt tudom első szülésemnél is..akkor szoptathattam volna a lányomat is..talán :(

Szóval nyugi.Ha nem eszi a kezét, nem cuppog akkor nincs "baj".De ha csinálja is ezeket, akkor gyorsan cici.Hidd el ha kitartó vagy, akkor egy idő után be áll minden úgy ahogy annak lennie kell.

2013. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit, hogy abban nincs igaza az 1. válaszolónak (ne haragudj) hogy kell napi 1 kakis pelus.Ez csak akkor igaz, hogy ha tápszeres lenne.Ilyen pici anyatejes babánál ha heti 1 kakis pelus van, az is normálisnak számít, de ha napi 6 az is..
2013. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Négyesnek igaza van, a napi 1 kakis nem kötelező, lehet, hogy 3-4 napig nincs semmi, az is elfogadható. 1. voltam :)
2013. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

(Egy 10 napos babucinak még jócskán minden szopizásnál van széklete szerintem... ;)


Kérdező, annyit "kell" ennie, amennyi jól esik neki! ;) Akkor szoptasd, amikor ő szeretné, és addig hagyd szopizni, amíg el nem alszik vagy el nem fordul. Ez sok idő lesz még egy darabig, akár 1-1,5 óráig is eltarthat egy-egy szoptatás, de ez így van rendjén. Minden szempontból ez a módszer lesz a célravezető!

2013. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2hetes a babám nekem is.:)A kislányom rengeteget eszik...sürün és sokat(100-130ml de volt már 150is ami elvileg nagyon sok) úgyhogy nem méregetem már.Olyan 3naponta ha megméred ruha nélkül az is elég h lásd mennyit hìzik(akár heti 1x is elég).A kisasszony állandóan cuppogtat...ilyenkor nincs mese,cicire kell tenni.:)ezek a babák pontosan tudják mikor mennyi ennivalóra van igényük:)úgyhogy ne aggódj emiatt!!Jó babázást!
2013. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
amennyit kíván... o.O
2013. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!