Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tároltatok fagyasztva...

Meddig tároltatok fagyasztva anyatejet alul fagyasztós hűtő aljában? Fel tudtátok használni?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást olvasni a fagyasztott anyatej tárolhatóságáról. 3-12 hónap között írják a celsius foktól függően. Nekem foggalmam nincs hány fok van egy 4 éves samsung hűtő aljában lévő 3 fiókos fagyasztóban.

Szerintetek meddig tarthatom benne a tejet?



2013. febr. 25. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk szülésfelkészítőn a védőnő fél évet mondott. De nekem még nincs tapasztalatom.
2013. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az első tej amit fagyasztottam nem volt 3 hónapos mikor kiolvasztottam és hááááááátttttttt..... enyhén szólva büdös volt! Szóval szerintem pontosan nem lehet megmondani mindenesetre figyelni kell mikor kiolvasztod, hogy milyen!
2013. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy fagyasztással megváltozik az anyatej szaga, ettől még nem rossz, de lehet, hogy valamelyik baba nem fogadja el.

A lányom szerencsére megitta, pedig az enyém is szó szerint büdös volt 2 hónap fagyasztás után.

2013. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2-es voltam! Igaz azt elfelejtettem leírni, hogy amit kiolvasztottam és büdös volt a kislányom sem fogadta el! Majd következőre olvasztottam ki egy frissebbet ami már egyáltalán nem volt olyan büdi és azt elfogadta! :) Szerencsére még van tejem és így inkább csak főzelékekhez használom! 2 alkalommal kellett csak kipótolni a tejcit fagyasztottal!
2013. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több liter fagyasztott tejem volt, már csak 1 van. Fél éves a kisfiam, tegnapelőtt kapta az utolsó előttit. Az első is büdös volt, semmelyiktől nem lett baja.

Inkább csak azért érdemes odaadni, mert folyton változik az összetétele, ahogyan nő a pici, és a régi már nem olyan értékes, mert a gyermekednek másra van szüksége.

2013. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 xStefix ***** válasza:
Ilyen hűtőben 3-6 hónap. A fagyasztóládában (-18-20 fokon) a 6-12 hónap.
2013. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lefagyasztottam egy csomó tejet, aztán ment a lefolyóba az összes, mert nem kellett.
2013. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Igen, megváltozik a szaga, olyan fura édeskés lesz, de ettől ez még normális. ( Ez a lefagyasztott és 1-2 nap után kiengedett tejre ugyanúgy igaz, tapasztaltam.)

6 hónapnál tovább biztos nem lehet tárolni ilyen fagyasztóban.

2013. febr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

valahol olvastam, h 3 honap ajánlott, merthogy kozben

változik a tej osszetétele is és a baba igényei is. ha tobb van már lefagyasztva esetleg, érdemes belole kozben elhasználni és frisset félretenni, nem pedig ugyanazt tárolni fél évig.

valahol meg simán fél évet írnak, szoval dontsuk el...

énkozben cserélgetem, ugy általában 1 honapos tej van a fagyasztoban.

2013. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

A változó összetétel itt nem jelent problémát szerintem. Nagyobb baba kaphat kisebbnek való hogy úgy mondjam "töményebb" tejet, főleg, ha a saját anyukájáról van szó. Csak ezért nem szükséges újra meg újra fejni. - De a lejárati idő miatt már érdemes lehet, főleg a téli hónapokban.


Az életkor olyankor szokott csak lényeges lenni, ha mondjuk anyuka mástól kapja a tejet, és a donortej jóval nagyobb babát szoptató anyukától származik, mint a sajátja. Ilyen szempontból már fontos, hogy a picibaba a korának megfelelő összetételű tejet kapjon, amiben még bizonyos tápanyagok aránya nagyobb, mint mondjuk az 1 éves gyereknek termelődőben.

2013. márc. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!