Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy egy 8 hónapos...

Lehet hogy egy 8 hónapos elválasztja magát?

Figyelt kérdés
Miért nem akar már szopizni? Az elmúlt hetekben szinte teljesen elapadt mert már alig alig szopik
2013. febr. 28. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálja a lányom igaz 9 hónapos
2013. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, lehetséges.
2013. febr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Persze, utána már nem fontos nekik az anyatej. Fiam 7,5 hónaposan választotta lemagát, nagyon örültem neki, mert 8 hónaposan leakartam volna választani de így nem kellett ezzel bajlódni.
2013. márc. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az en fiam is abbahagyta 9 honaposan. Total odavoltam miatta de hat mit volt mit tenni. Nem erdekelte a cici tovabb. Csalodott voltam, aztan rajottem jobb ez igy, mintha 2 evesen a bluzom ala nyulkalna es kiabalna: cicit adjal anya! Nem itelek el senkit aki evekig szoptat!!! Csak szamomra kellemetlen lett volna.
2013. márc. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,leválassza magát.

Az én lányom 10hónaposan egyszerűen kacagott mikor vettem elő a cicit,nem birtam rávenni hogy cicizzen még.

4.gyermekem meg 28hónapig cicizett,ő meg, készitettem cicit rohant az ágyra,cicizni fogunk... :)

2013. márc. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Egy éves kor alatt inkább szopási sztrájknak szokás nevezni, és ezt az időszakot ha az anyuka nem szeretne tovább szoptatni, ki lehet használni az elválasztásra, de ha szeretne tovább szoptatni, akkor át lehet "vészelni":):

"Ha egy kisbaba nem akar szopni, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy el akarja választani magát. Ha olyan egy év alatti gyermekről van szó, aki még nem sok szilárd ételt kapott, illetőleg pohárból sem iszik még, valószínűtlen, hogy végleg abba akarná hagyni a szopást. Sokkal nagyobb az esélye, hogy szopási sztrájkkal állunk szemben.


Kisbabánk a szopási sztrájkkal próbálja tudatni velünk, hogy valami baj van, azaz valamilyen változásra, problémára szeretné felhívni a figyelmünket. A szopási sztrájk néha hirtelen veszi kezdetét, máskor fokozatosan alakul ki. Ez mégsem jelenti azt, hogy fel kell ene hagynunk a kicsi szoptatásával. Ha megpróbáljuk rávenni gyermekünket, hogy újra szopjon, a sztrájk rendszerint 2-4 napig tart, bár néha ennél tovább is elhúzódhat. Ha kellően türelmesek és állhatatosak vagyunk, szinte minden esetben rávehetjük babánkat, hogy újra szopjon, és így tovább részesülhet az anyatej nyújtotta előnyökből.

Mi okozhatja a szopási sztrájkot?


A szopási sztrájk oka néha teljesen egyértelmű, de előfordulhat, hogy az anya sosem tudja meg, mi is váltotta ki ezt a viselkedést a babánál. Leggyakoribb okai a következők lehetnek:


fájdalom a szájüregben fogzás, sérülés, herpesz, vírusos aftózis vagy valamilyen gombás fertőzés (pl. szájpenész) miatt,

fülgyulladás, mely nyomásérzést vagy fájdalmat okoz a babának szopás, nyelés közben,

a szoptatási testhelyzetben a babának valami fájdalmat okoz, például oltás helye vagy sérülés,

a baba megfázott vagy bedugult az orra, ezért szopás közben nem kap rendesen levegőt,

a baba túl sokszor kapott cumit, cumisüveget vagy gyakran szopja a hüvelykujját, és ez a tejmennyiség csökkenését eredményezte,

gyakran félbe kell szakítani a szoptatást valami miatt, vagy szoptatás közben gyakran elvonja valami a baba figyelmét,


a baba szokatlanul hosszú ideig volt külön édesanyjától.


Az anya bizonyos cselekedetei, reakciói is okozhatják azt, hogy a baba nem akar szopni:


az anya túl erősen reagál arra, ha a baba megharapja a mellét,

a napi rutin jelentősen megváltozik (pl. utazás, költözés),

az anya korlátozza a szopások gyakoriságát, vagy nagyon szigorúan meghatározza, milyen időközönként szophat a kicsi,

szoptatás közben az anya nagyon hangosan beszél vagy veszekszik a család többi tagjával,

az anya túlságosan izgatott, vagy annyi otthon a dolga, idegeskednivalója, hogy folyton feszült, stresszel,

többször sírni hagyja kisbabáját, vagy halogatja a szoptatást, mikor a kicsi szopni akar.(...)"

a teljes cikk itt: [link]

2013. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is volt egy ilyen időszak, 2.5 napig tartott (a fenti írást olvastam én is és emiatt tartottam ki), utána visszatért a cicizéshez (addig fejtem), most 19 hónapos és még napi 3-szor szopizik.
2013. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!