Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan inditsam be a tejem?

Hogyan inditsam be a tejem?

Figyelt kérdés
eleinte szépen alakultak a dolgok 1 hónapja szültem.. de mostanra már kevés lett. ittam két hétig a baby mecsek teát akkor sok tejem volt. mit kéne még kipróbálnom? köszönöm

2013. márc. 4. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Fejjél nagyon, de nagyon sokat. Nekem ez vált csak be, és a more milk kapszula, de ha csak szeded és nem fejsz, az nem igazán segít sokáig. Én felhívtam annó egy szopis tanácsadót. Ő tanácsolta nekem, hogy fejjek kb 3 napig 10-10 percig minden szopi után legalább. Nekem nem szopizott rendesen a kislányom, ezért nekem kellett plusz alkalom is amikor csak fejtem akkor 40 percig kellett:))) Kicsit hulla voltam. Szoptattam egész nap, és amikor nem fejtem. 3 nap alatt lett tejem:) 10 hós koráig szopizott a lányom. Lehet egész nap szopiztatni, de nekem az nem ment, mert a lányom hasa fájt tőle. Úgy csináltam, hogy szoptattam és utána azonnal fejtem 20 percig, utána 2 óra múlva megint szopi és megint utána fejés, majd ez ment este 10-ig kb, éjjel nem szoptattam, mert este adtam neki kevés tápot, mert nagyon kevés tejem volt napokig, de akkor fejtem 40 percig, majd felkeltem szoptatni 4 óra múlva, vagyis keltett a baba, szopizott és kimentem fejni 20 percig, majd 2 óra alvás és megint minden kezdődött nappal. Ezt 3 napig csináltam, és 3. nap már csak 3 óránként szoptattam, és elég volt neki, csak este kellett mindig kis pótlás, mert nem tudtam napközben pihenni. Nekem Ő második baba volt, és a nagy elég sok energiát kivett. De ha tudsz pihenni 3 nap alatt lesz tejcsi. Sok pihenés, fejés és more milk:)))
2013. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is a More Milk kapszulát javaslom.

És sok-sok folyadékot, rengeteg pihenést, és az éjszakai szoptatást.Nehéz tudom, de éjszaka a szervezet jobban tud pihenni két szoptatás között, így a tejtermelés is jobb.

Ne keverd a tejserkentőket! Vagy kapszula, vagy tea, vagy homeopatia.

2013. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dorka6 ***** válasza:
Általában az igény szerinti szoptatás (mindig mellre kerülhet a baba amikor csak akar) segít abban, hogy az édesanyának annyi teje termelődjön, amennyire a babának éppen szüksége van. Ha ez nem hozza meg a várva várt eredményt, napi többszöri fejéssel tovább lehet növelni a tej mennyiségét. Egyébként milyen jelekből gondolod, hogy nincs elég tejed?
2013. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy volt, mint az első válaszolónak. Bármennyire is fárasztó, fejni kell éjjel is, hajnalban is, minden szoptatás után. Akkor is, ha csak kevés jön. Nem csak az inger miatt, hanem ki kell üríteni a mellet teljesen, hogy több és több termelődjön. Az is lehet, hogy nem a megfelelő fejési technikát alkalmazod. Nekünk volt kézi pumpás, aztán elektromos, mindkettővel szinte semmit nem tudtam fejni, pedig alig evett a babóm. Azt hittem, hogy nincs tejem. Aztán jött anyukám, úgy megnyomta a melleimet kézzel, hogy a könnyem kijött. Megtanított, hogy hogy kell kézzel fejni. Azonnal 40-50 még kijött, amikor azt hittem, már nicns több. Az első 1-2 alkalom fáj, aztán viszont kellemesebb is mint géppel. Ráadásul kevésbbé macerás (nem kell mosogatni, mindig kéznél van :)). Próbáld ki, lehet, hogy neked is több van, mint gondolnád. Plusz amit írtak: rengeteg folyadék, annyi pihenés, amennyi csak lehet. Nekem még a Karamalz nevű italt ajánlották: nem alkoholmentes sör, de maláta ital. Finom is, én megiszom minden nap egyet. sokan esküsznek rá. Hajrá és kitartást, menni fog. (nekem olyan 2 hét alatt állt be rendesen, azóta is rengeteg van)
2013. márc. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!