Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan legyen több tejem? A...

Hogyan legyen több tejem? A többit kifejtem a továbbiakban.

Figyelt kérdés
Urtica Urens homeos bogyót szedtem 3x5-öt, mikor egy éjszaka becsomósodott az egyik mellem, és még anyukám segítségével sem tudtuk kifejni belőle a csomókat, vörös volt, és hőemelkedésem is volt. A baba sem tudta szegény kiszopni. Viszont a másik mellemben sok tej volt. Nagyon sokat eszik a baba, így neki kevés, ami a cicimben van. Pótolnom kell neki, mert 5 hetesen naponta 650-ket szokott enni, de volt már 780 is. Ezért lenne jó nekem a homeos bogyó segítsége, csakhogy, ha a megemelkedett 3x5-öt eszem, akkor begyulladhat a bal mellem:( Visszatértem a 2x5-re,de így már estére nincs neki benne elég tejcsi. Szerintetek mit tegyek?

2013. márc. 4. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minél gyakrabban, minél hosszabb ideig tedd mellre a babád (ameddig és ahányszor csak kéri). Csak akkor pótolj, ha már több kört (pl. jobb-bal-jobb-bal) végigpróbáltatok és még mindig sír. Estefele próbáld meg gyakrabban megszoptatni, akár mielőtt még éhes lenne. Igyál sokat, egyél sok levest. A bogyók közül nekem leginkább a gyógynövényes More Milk kapszula vált be ill. a Karamalz nevű alkoholmentes sör (alias maláta ital).
2013. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a homeós bogyótól várod a megoldást, az rég rossz. Biztos vagyok benne, hogy nem az a napi 1-szer 5 bogyó okozza a különbséget. Hogy örülnének neki sokan, ha így lenne...


A mellgyulladásra a legjobb megoldás a szoptatás, lehetőleg minél több irányból, a leghatékonyabb úgy, ha a baba álla a csomó irányába néz. Megpróbálhatsz fölé hajolni (úgy ahogy a Romulust és Remust szoptató farkas), úgy még a gravitáció is segít :)) Ha nem sikerül otthon kimasszírozni, kérd meg a védőnőt.

Szoptass sokat! Ha kell, akkor a következő 3-4 napot szánd rá, szoptass éjjel-nappal, váltogatva a ciciket. Ez a legjobb tejserkentő. És igyál rengeteget, akár napi 4 litert is, vízzel higított almalé, csipkebogyó tea, szoptatós tea, sör, akármi amit szeretsz.

2013. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szoptass minél többször. Nekem egyszer volt, h. begyulladt a cicim, a férjem szívta ki, nagyon hatásos volt.

Az én védőnőm felajánlotta,h. ha becsomósodik és nem bírok vele, hívjam fel és eljön kimasszírozni.

Próbáld azt, h. beállsz a meleg zuhany alá, melledre engeded folyamatosan a meleg vizet és közben masszírozod, majd tedd rá a babádat, hátha meg tudja indítani.


Én sem hinném, h. az Urtica Urens ilyen hatékony lenne, én is szedtem az első lányomnál, de nem tapasztaltam ekkora hatékonyságot. Bár mindenki más.

2013. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
A homeós bogyót felejtsd el, nem attól lesz több tejed. A dolog titka a gyakori szoptatás, sok folyadékfogyasztás, és elegendő alvás. Ha pótolsz, annál kevesebb tejed lesz, inkább ezzel kellene fokozatosan leállni és gyakrabban szoptatni. Gondolom a homeós bogyókat vízzel vetted be, könnyen lehet hogy azért lett kevesebb tejed mert így azt a pohár vizet sem iszod meg. Én nem szedek semmit és van elég tejem, lenne akár két gyerek etetéséhez is, de persze nem egyből, mert a szoptatás úgy működik hogy annyi tej termelődik amennyit a baba megeszik. Ezért nagyon gáz ha tápszerezed, mert akkor annyival kevesebbet eszik belőled és persze hogy nem fog megtermelődni.
2013. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!