Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék szoptatni...

Ha nem szeretnék szoptatni akkor azt a kórházban előre kell jelezni? Illetve vinni kell tápszert vagy majd ott adnak? Úgy tudom ilyenkor adnak gyógyszert is, amitől elapad a tej, ezt mennyi ideig kell szedni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Sajnálom, hogy így jártál.

Milyen betegséged van ami miatt nem lehet szoptatnod?

2013. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Ki mondta, hogy beteg?


2 hétig kell szedni, ha jól emlékszem.

2013. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Ha beteg vagy, akkor ne úgy tedd fel a kérdést, hogy nem SZERETNÉL, hanem úgy, hogy nem TUDSZ szoptatni és akkor nem ugrik neked mindenki.
2013. márc. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem milyen jogon ugrik itt neki bárki a kérdezőnek? 3 úgy gondolja talán ő egy felsőbbrendű lény és kioktathat mindenkit?

Szerintem felnőttek vagyunk majd mindenki eldönti hogy mit csinál, az "elmeroggyant"-ozás meg már oviban sem divat.

2013. márc. 20. 09:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Myositis. A gyógyszerek miatt nem ajánlatos szoptatni, szedek pl szteroidot is. A terhesség alatt nyilván nem szedtem de eléggé leromlott az állapotom így is, úgyhogy amint kijött a baba már kapom infúzión a szereket.
2013. márc. 20. 10:00
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Én is autoimmun vagyok, szintén nem szoptattam, viszont ha olyan durva a helyzet hogy már szteroidokat kapsz, akkor ne szedd be a kemikália alapú gyógyszereket, vannak erre nagyon jó homeopátiás szerek, Urtica Urens 15CH vagy 30CH (de nehogy 5CH-t vegyél, mert az pont hogy ellenkező hatást ér el és serkenti a tejet!!) Aztán van még a Phytolacca D2 vagy C2 naponta 3x1, ez kicsit "brutálisabb" módszer (már amennyire egy homeopátiás szer brutális lehet ugyebár:) azaz kb 4-5 nap alatt megszűnik tőle teljesen a tejtermelés.

A kórházba vigyél tápszert és szólj a csecsemősöknek hogy mi a helyzet, ha meg VIP részlegen vagy rooming-in rendszerben vagy akkor meg tudod oldani magadnak is. Nem tudom írt-e már fel dokid tápszert, de jelezd hogy a BEBA HA Start Pro-t írja fel, ez hippoallergén és hidrolizált tejsavó-fehérje alapú, laktózt, növényi olajokat, halolajat (LC-PUFA), D3-vitamint, nukleotidokat (citidin-5-monofoszfát, uridin-5-monofoszfát, adenozin-5-monofoszfát, guanozin-5-monofoszfát), közepes mennyiségű vasat valamint bifidus kultúrát tartalmaz, szóval egy az egyben olyan mint az anyatej. :)

Kicsit drágább mint a többi, de megéri! :)

2013. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. márc. 20. 10:22
 8/13 dorka6 ***** válasza:
42%

A betegséged mellett is valószínűleg megoldható a szoptatás. Az anyatej a legideálisabb táplálék a kisbaba számára, testi-lelki fejlődéséhez szüksége van a szoptatásra. A gyógyszerek egy része, pl. így van ez a szteroidokkal is, nem vagy csak nagyon kis mennyiségben választódik ki a tejbe. Jó lenne felvenned a kapcsolatot még a szülés előtt egy orvos-szoptatási tanácsadóval (www.ibclc.hu), aki kérésedre a kezelőorvosoddal konzultálhatna arról, hogy melyek azok a gyógyszerek, amelyek mellett biztonsággal szoptathatsz. A szoptatásnak kedvező hatásai lehetnek akár a betegségedre is, illetve a kisbabád egészségére is.

A kezelőorvosoddal mindenkét tartsd a kapcsolatot, mert szükséged van megfelelő kezelésre, biztosan van megoldás a problémádra, ne válaszd a homeopatiát!

2013. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Komolyan van, aki azt tanácsolja hogy SZTEROID szedése mellett szoptasson? Ez döbbenet! :) Még a bőrre kent szteroidos krém is veszélyes nem hogy az, amit beszed.


Neurológus orvosi szakvélemény: "A szülést követő 3 hónapban azonban fokozott a relapszus kockázat. Immunmoduláns terápia esetén tervezett terhesség javasolt, és a tervezett fogamzás előtt 1-2 hónappal a terápia megszakítása szükséges. Ha immunmoduláció alatt jelentkezik terhesség, a kezelést fel kell függeszteni. A szülést követően a fokozott kockázat miatt az immunmoduláns terápiát újra be kell állítani, és EZZEL EGYIDEJŰLEG A SZOPTATÁS ELLENJAVALLAT!"

Eszedbe ne jusson szoptatni, újszülött csecsemőnél elég durva dolgokat tud okozni a szteroid.

2013. márc. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem lehet szoptatnom, átbeszéltem ezt már a nőgyógyászommal, a neurológusommal és egy genetikussal is. Utóbbi mondta hogy lehetne trükközni, de az kb annyira lenne biztonságos mint a megszakításos védekezés, emellett felsorolta hogy milyen problémákat okozhatna a picinél, úgyhogy inkább kihagyom és marad a tápszer.
2013. márc. 20. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!