Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Viszkető bőrpír a mellbimbó...

Viszkető bőrpír a mellbimbó alatt. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
szoptatok még, és néhány hete vettem észre, hogy az egyik mellbimbóm alatt száraz, enyhe bőrpír van kb 20 Ft nagyságú területen, és erősen viszket is. a babám szája nem penészes, nem gombás, tehát az nem okozhatja. kentem tesápolóval, körömvirággal, de nem múlik. szerintetek mi lehet? másnak volt ilyen? vajon összefügg a szoptatással?

2013. ápr. 6. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Leggyakrabban allergia, vagy ekcéma lehet.Bár attól, hogy a baba nem szájpenészes, még lehet gomba is. Volt már hasonló gondod? ismert, hogy allergiás vagy valamire? Van-e a családotokban allergia? Ha nem múlik, a legjobb, ha megmutatod orvosnak! Lehet, hogy pár nap alatt elmúlik, ha a megfelelő kezelést kapod rá. Legtöbbször szoptatni is lehet tovább, csak a szopi elótt kell letörölni a kenőcs maradványokat.
2013. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló. Nem tudom hogy ugyanaz e. Én Neogranormon popsikrémmel vékonyan bekentem. A bimbót nem, nehogy a baba lenyalja, vagy mosd le előtte. Nálam szerintem a tejtől volt, merthogy mell alá teszek egy textilpelus darabot hogy ne csöpögjön.
2013. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem volt allergia a családban. gomba nekem is beugrott, a viszketés miatt, de hát basszus, annyira odafigyelek...

a neogranormont még kipróbálom, hátha.

2013. ápr. 6. 22:42
 4/4 Lakt.Mónika ***** válasza:

Ahogy előttem írták sajnos több dolog is lehet: ekcéma, gomba (akkor is, ha a kicsi szájában nem látszik), psoriasis, de lehet komolyabb is: Paget-kór. Nagyon fontos lenne megmutatnod egy szakembernek!

És ha gomba az nem azt jelenti, hogy nem jó a higiéniád! A baba szájának ph-ja sokszor megváltozik természetes okok miatt is pl fogzás alatt, és ezt a gomba gyorsan kihasználja.

A legtöbb bőrbetegség mellett lehet folytatni a szoptatást a kezelés alatt, csak le kell mosni a kenőcsöt. De ha bizonytalan vagy benne, akkor érdemes megkérdezni a bőrgyógyászt és/vagy egy szoptatási szaktanácsadót :)

2013. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!