Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék, hogy vegre...

Mit tehetnék, hogy vegre egyen tartalmas kaját 11 hónaposom?

Figyelt kérdés
11 hós kislányom még mindig csak anyatejes. Ami azért elég aggasztó,6 hónapos korától próbálom a bébiételre szokatni,illetve én föztem neki,levest,fözelékeket..stb. De ö nem hajlandó enni,sőt orditva sír amikor (naponta többszőr is) kinálom az étellel. Már 11 hós,nem tudom elég lehet e neki a tejem,de félek nem,mert érzem már nem termelödik ügy mint régen. Jelenleg naponta 1 szer eszik anyatejet,viszont egesz éjjel a cicimen alszik. Nappal kb. 2 dl teát iszik,burgonyapelyhet,kukit szoktam neki adni nasinak,de elötte mindig probálom a bébikaját,amit elutasit,jobb esetben,elfogad 2 kávés kanálnyit. Hogy vezethetném rá a rendes étkezésre? Jelenleg 11 hós, 12 kg 72 cm.
2013. ápr. 9. 02:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ültesd le magatokhoz az asztalhoz, és adj neki a ti ételeitekből!

Borsó levesből a zőldség burgonya borsó turmixolva, második pl. Burgonyapüré hússal akkor abból is adj neki!

Lehet a fűszeresebb ígér vágyik, és ha ti is esztek, akkor neki is jobban esik!!! A burgonyapehely helyett inkább babapiskóta, keksz, amit valemennyire rágni is kell! Tejszelet.

2013. ápr. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát több probléma is van:

Ne adj teát, adj neki vizet.

Ne adj kukit, nasit, SOHA! amíg nem áll be vmi normálisabb rendszer.

Szoptasd eleinte nappal többször. Hogy átbillenjen az éjszakai evés nappalra. Éjjel meg szép lassan tudod csökkenteni az evések számát.

2013. ápr. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Tejszelet, babapiskóta, keksz? hát gratulálok!!

AMíg nem eszik normálisat semmi nasit nem kaphat!

egyen zöldséget, gyümölcsöt, stb...

2013. ápr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hú, hát szerintem is jó ötlet, hogy a tiétekből adsz neki, és a nasit tényleg felejtsd el. Gondolom azért adod neki, hogy mégis egyen valamit, de ez így nem jó... Ha eszik rendeset, akkor természetesen belefér az étrendbe.


Nehéz lesz nagyon, de hidd el, hogy ha éhes lesz enni fog. Kénytelen lesz azt megenni amit adsz neki.


Esetleg próblhatsz neki tejpépet, tejbegrízt adni, ha még nem próbáltad volna.

Megpróbálhatod játékosabban etetni, pl etessétek a babáját is, vagy egyél a kajájából te is. Hirtelen jobb ötlet nem jut eszembe.

2013. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként az első nem mondott hülyeséget, megpróbálhatod a babapiskótát, kiflivéget is. Csak ne ezek tegyenek ki egy étkezést.
2013. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest szép súlya van. Nekem is nagyon nehezen akart elkezdeni enni, most 17 hósan is van, hogy csak kétszer, max. háromszor eszik rendes kaját (dél előtt gyümölcsöt, ebédre azt amit mi, vacsira vagy szintén gyümi, vagy valami kevés husi, tészta, ilyesmik), a többi szopi. Evéstől függetlenül szopizik, van hogy evés előtt is, utána is, cicin is alszik el. Reggelit sem eszik, mert szopizik helyette. De ha pl. fél 9 - 9-kor ébred, akkor nem is tízóraizik, csak ebédel. Én is mindig kínálom, hol többet, hol kevesebbet eszik. Én nem erőltettem, egy éves korában kérdeztem egy szoptatási tanácsadót, és azt mondta, hogy nem baj, teljesen jó, ha még a napi étkezés 90%-a szopiból áll. Szerintem ha szépen fejlődik és hízik, ne erőltesd, hagyd a saját tempójában enni. Nekem 16 hónaposan evett meg először egy egész üveg bébiételt egyszerre, addig csak kb. max. a felét. De azért már lassan alakul. Szerintem légy türelemmel, hátha akkor ő sem érzi úgy mintha erőltetnék és nagyobb kedve lesz enni.

Ja, és mi is mindig eszünk vele.

És ami ugyan nagyon rossz, de nekünk hasznos, hogy ha közben mesét néz, sokkal többet eszik, mert amúgy un a székben ülni és ki akar jönni. De ennek is örülök, hogy egyáltalán így eszik.

2013. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szép súlya van :)


Az én fiam is többet eszik ha megy a mese,vagy játszik valamivel az etetőszékben.Próbáld meg hogy adsz neki is kanalat.Jobban megeszi azt amit én főzök,a paradicsomos krumplimat imádja,pedig csak "összelököm":megfőzök 1 krumplit sós vízben,összetöröm és öntök rá házi paradicsomlevet.Fel szoktam turbózni darált főtt husival,virsli pörkölttel.Az esetek 90%-ban akkor eszik amikor a család,igaz így én nem eszek akkor :D de a gyerek a fontos :)


16 hós

2013. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!