Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már a kórházban jó elkezdeni...

Már a kórházban jó elkezdeni a mellszívó alkalmazását?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vittem, ott volt a gyerek mellszívásra.
2013. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lákátos Géza Bácsi ***** válasza:
0%
Minek mellszivo ott a ferjed !!!
2013. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk van a kórházban 2 gépi mellszívó, bármikor, bárki használhatja. De megbántam, hogy nem vittem, mert kényelmesebb lett volna a szobában a baba mellett.
2013. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

4-en voltunk a kórházi szobában, szinte kén éreztem magam kényelmetlenül, mintha nem lennék elég gondoskodó anya, mivel a másik 3 anyuka bőszen fejte a mellét folyamatosan, én pedig "csak" szoptattam.

4 hónapos múlt a lányom, a mai napig van tejem, igény szerint szoptatok.

2013. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól jött! A baba sem szopizott, tejem sem nagyon volt, a kórházban pedig egy gépi volt, amihez folyamatos sorban állás volt! Nagyon is jól jött, hogy a szobámban el tudtam intézni, nem kellett félórát, egy órát is várni és szobrozni a folyosón miatta! Nekem csak ettől indult be végül. Kívánom, hogy ne legyen rá szükséged, de soha nem tudhatod, hogy mi vár ott bent rád, és a biztonságérzet nálam nagyon sokat számított!
2013. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen! Illetve az jó ha van nálad.

Én első babánál nem vittem mert mindenki mondta hogy minek, úgysem lesz felesleg amit lefejjek. Csak arra nem számított senki (én sem), hogy a babámnak nem kell a cici, így ő nem szívta, bent nemvolt mellszívó, és én sem tudtam mivel szívni, pedig az inger miatt fontos lett volna, hogy beinduljon a tej. Nem is lett nagyon tejem, csak 6 nap után minimális mennyiség, hiába fejtem utána már itthon állandóan, meg megtettem mindent amit az "okosak" mondtak meg kipróbáltam mindenféle teát, bogyót.

Úgyhogy most viszek, hogy ha esetleg a második babámnak sem kell a cici akkor legalább a szívóval ingereljem a mellemet és talán így beindul a tej.

szóval szerintem vigyél, max. nem lesz rá szükséged ha rendesen szopik a babád.


38+3 hkm

2013. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En elso perctol kezdve mellre tettem a babat. A 2.nap beindult a tejem es ugy bedurrant a mellem, hogy majd meghaltam. A korhazi szoptatasi tanacsado masszirozta ki es a korhazi geppel fejtem boszen, ugy tudtam megelozni, hogy begyulladjon. En biztos ha megegyszer szulok szepen fejegetem mar az elejen nehogy ilyen tortenjen. Es mondom allandoan mellen volt a pici. Szoval vigyel mindenkeppen!
2013. ápr. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kézzel is nagyon jól lehet fejni. Illetve ez is alkatfüggő, van akinek a kézi, van akinek a gépi fejés válik be jobban.
2013. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én vittem a kórházba mellszívót, de ott még nem használtam. A baba 3 napos korában lövellt be a mellem, akkor azt tanácsolták, hogy masszírozzam, nehogy begyulladjon. Olyankor még sztem nincs annyi teje a legtöbb anyának, hogy fejni tudjon, így sztem érdemesebb azt az időt pihenéssel tölteni inkább.

Itthon persze jól jön ez a szerkentyű, de kézzel fejni is szoktam, mert aközben tudom masszírozni is a mellem, hogy mindenhonnan ürüljön.

Én gépi szívóval még nem találkoztam.

2013. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lakt.Mónika ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A legjobb "mellszívó" a babád lesz. Érdemes őt figyelgetned a kórházban, hogy észrevedd a korai éhségjeleit, így még időben a keserves sírás előtt mellre tudod tenni. Korai éhségjel: csukott szemhéj alatt gyorsan mozog a szeme, cuppog, alsó ajkát beszívja, tátogat, öklét nyalogatja. Ha ezeket észreveszed, érdemes őt megszoptatnod. A baba tudja legjobban beindítani és üríteni a tejed.

Természetesen vannak olyan esetek, amikor a baba nem tud segíteni pl hosszabb ideig el vagytok választva. Ebben az esetben érdemes már a szülést követő 6 órán belül megkezdeni a fejést. Az első pár napban jobb szokott lenni a kézi fejés, mert az előtej sűrűbb és kézzel könnyebben ürül, valamint a gépi fejés ödémássá teheti a mellbimbód. Másik eset amikor fejni kell, ha a babád már jóllakott a melledből, de Te még azt érzed, hogy szoptatás után is nagyon feszül, nem könnyebbült meg. Ekkor érdemes lefejni, de csak komfortérzésig, tehát nem kell "kiüríteni" a melled. Ebben az esetben is jobb szokott lenni a kézi fejés még a kórházban. Mikorra várod a manót? Ügyes legyél a szülésnél :)

2013. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!