Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb mellszívó az elektromos vagy a kézi és miért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Személy szerint nekem a kézivel semmi nem jött, elektromossal viszont gyönyörűen tudtam fejni. Szülés előtt eszembe sem jutott hogy lehet ilyen szempontból különbség, megvettük az Avent kézit, aztán 2-3 nappal a hazaérkezés után panaszkodtam a sógornőmnek, hogy nem tudok fejni. Mire mondta hogy hát kézivel neki sem jött semmi, úgyhogy akkor vettünk egy elektromos Medelát, azzal nem volt gond.

De ez szerintem egyéni, hogy kinél melyik válik be.

2013. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyi időre kell, és naponta hány alkalommal akarsz fejni? A kézi mellszívó nagyon fárasztó a kéznek. Ha naponta többször kell, pl. szaporító fejésnél, mindenképpen az elektromos ajánlható. A márka talán nem számít annyi.
2013. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem kell "alapból", elég megvenni, ha szükség lesz rá ill. alkalmanként natúr kézzel is lehet fejni. Nekem a kézi jobban bevált, mert az elektromos hangos volt (éjszaka...) és kevésbé erős.
2013. máj. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem használtam sokat, de akkor is elfárad az ember keze szerintem. Nekem az elektromos Aventon volt kézi funkció, kipróbáltam, hát én nem bírtam volna ott ülni és nyomogatni. Még az elektromost is fárasztó volt ott tartani sokáig, mondjuk mikor éjjel kellett és majd elájultam a fáradtságtól:) Én most is elektromosat fogok venni, csak azt. Csak most a Medelát próbálom ki.
2013. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk kézi van és nagyon jó. Az elején várni kell a tejre egy picit hogy a tejleadó ingerrel beinduljon, ahogy rendes szopikor is több megy ilyenkor, hallani ahogy nagyobbakat kortyol. Én nem vennék elektromosat, tök fölösleges.
2013. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nekem most lesz a második babám. A lányomnál az volt a baj hogy 2 hétig sem tudtam szoptatni mert sima kézzel nem tudtam fejni és az idegességtől elment a tejem. Ez szeretném elkerülni most ha tudom. És nem tudok dönteni hogy melyik lenne jobb.
2013. máj. 2. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Tej szaporításához a gépi Medela Swinget ajánlanám, nekem rengeteg tejem lett vele.

Újonnan nagyon drága, de szerintem lehet bérelni is, vagy használtan is megéri venni egyet szerintem.

Én kb. 10 hónapig használtam, mert annyi tejem lett, hogy még pluszban fejtem naponta kétszer (kb. nap fél liter plusz volt), tettem is el a mélyhűtőbe, később meg egy babának is adtam.

2013. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha gyakrnan akarsz fejni, mindenképp elektromost vegyél! Iszonyú kényelmes (pláne hulla fáradtan az éjszaka kellős közepén), csak odatartod és végzi a dolgát. Viszont ha csak pár alkalommal használod, akkor szerintem tökéletes a jóval olcsóbb kézi is.
2013. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélni egy szoptatási tanácsadóval is, aki segíthet már a szoptatás elkezdésében.

Az elektromost hosszú távon könnyebbség használni, a kézi csendesebb, és olcsóbb is, ezért én az utóbbit választottam.

Egyébként akár kézzel is meg lehet tanulni fejni.

2013. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kézi Aventet vettünk az első gyerekemnél, addig-addig küzdöttem és kínlódtam vele, amíg elment a tejem. :( Most, ha megint szükség lesz mellszívóra, biztosan elektromosat veszek.
2013. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!