Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukak, titeket nem bosszant...

Anyukak, titeket nem bosszant hogy iden nyaron nem ehettek szinte semmilyen gyumolcsot zoldseget a szoptatas miatt? Betartjatok a tilalmakat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Miért ne ehetnék? :O

Én ugyanúgy ettem mindent szoptatás alatt (most), mint ezelőtt. Babámnak semmi baja, tejem van, elég rendesen tápláló is, szóval...ezek szerint én nem tartottam be a tilalmakat, bár nem is tudtam, hogy vannak.

2013. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hu,jo neked.akkor nem hasfajos a babad ugye?en kiakadtam mikor mondtak hogy ezt sem szabad meg azt sem,egesz nyaron ne egyek meg egy paprikat vagy paradicsomot?!kivagyok teljesen
2013. máj. 23. 15:11
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Jézusom! :O

Miért hiszel el mindent?

2013. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Az első babámnál betartottam mindent, de most a másodiknál csak a tejből iszok kevesebbet!
2013. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Első 3 hónapban volt, hogy fájt a hasa, de nem rendszeresen, nem vészesen. Nekem a védőnő nem is mondott olyasmit, hogy máshogy kellene étkeznem. Mindig annyit kérdezett, hogy ugye nem eszek máshogy, ami miatt ilyen jó tejem van. Mondom nem, ugyanúgy, mint terhesség előtt. :)
2013. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
figyelj,elso gyerekes anyukakent megprobalom azt csinalni amit tanacsolnak,hogy minnel jobb anyuka legyek de kezdem ugy erezni hogy ez lehetetlen!ja amugy olyan is volt hogy a korhazban csunyan neztek ram es lehordtak amiert narancsot ette,hogy nem tudom hogy nekem azt nem lehet?!
2013. máj. 23. 15:16
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Én is első gyerekes anyuka vagyok!

De nem attól leszel jó anya,mert nem eszel ezt-azt és minden butaságot elhiszel.Ehetsz mindent,ami csak jól esik,ha nem fáj tőle a babád hasa.Ha mégis,akkor legalább tudod,és nem eszel többet.

Szerinted a babádnak nem kell a sok zöldség-gyümölcsből származó vitamin???

2013. máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
én mindent ettem,szép is lenne,ha szoptatás miatt leallok a dolgokról,mert akkor ket éve nem ettem volna szinte semmit...én ettem mindent,védőnőt kérdeztem erről,azt mondta,h próbáljam ki,figyeljem a gyereket,ha bármit eszreveszek,akkor hanyagoljam,de felesleges alapból letiltani magam mindenről...
2013. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nyugi, nekem az első szülésnél a kórházba maga az anyukám hozott be epret, a főorvos meglátta, és úgy ordított velünk,hogy zengett a kórház, hogy ezt nem tudjuk, hogy tilos. Hát nem tudtuk. Még anyukám sem, aki két gyereket felnevelt, szerinte régen nem volt ennyi szabály, csak a puffasztó ételeket nem javasolták szoptatás alatt(káposzta,karalábé,bab,lencse stb.).

Gyümölcsöket azért lehet enni, ki kell tapasztalni, hogy bántja-e vmelyik a babát. Van olyan csecsemő, aki mindentől hasfájós, van akit nem bántanak ezek az ételek.

Nekem az volt a legnagyobb bánatom, hogy nem ihatok szénsavasat, nekem a szénsavas ásványvíz a mindenem.Azután amikor az első babám 3 hónapos volt, megittam egy pohár kólát társaságban. Semmi baja nem lett. Utána már minden nap ittam szénsavasat(vizet, nem kólát) és a baba nem bánta. A másodiknál már nyugodtabb voltam, az első néhány hét után kezdtem iszogatni a szénsavasat is. Az epret azért elkerültem, de ez nem olyan nagy áldozat részemről,van sok más gyümölcs, az eper úgyis drága...

2013. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én mindent ettem születése óta.

a babám makk egészséges.

2013. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!