Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amíg csak terhes voltál, nem...

Amíg csak terhes voltál, nem volt fura gondolat maga a szoptatás?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a cicidet kell oda adni, esetleg hogy mások is látják majd ez miatt a cicidet! Vàltozott ez az érzés szülés utàn?
2013. máj. 30. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Bennem az volt szülés előtt, hogy te jó ég, mi van, ha nemi izgalomba jövök, ha a baba elkezdi szopogatni a mellbimbóm.

Aztán megszületett, mellre tettem és mint a világ legtermészetesebb dolga, eszembe sem jutott a szexel összekötni az érzést.

Attól nem féltem, hogy mások is látják a mellem, mert sosem szoptatok nyilvánosan, itthon meg csak a férjem, vagy nők előtt szoptatok, az egyáltalán nem zavar.

2013. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaj akkor nem csak nekem vannak ilyen gondolataim. Megnyugtat.


Most azt gondolom, hogy sem anyukàm , sem a sógornőm- anyósom előtt nem.fogok szoptatni. Remélem azért ez megvàltozik bennem

2013. máj. 30. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Már terhesség alatt undorodtam tőle, ez csak rosszabb lett, amikor megszületett. Rátett egy lapáttal, hogy a csecsemősök fogdosták, rángatták, hogy jön-e belőle tej. Az anyósom, apósom, sógornőm vérig sértődött, ha ki küldtem őket szoptatás alatt, azt mondták nem vagyok normális. A védőnő azt mondta legelső alkalommal, amikor kijött, hogy ott azonnal szoptassak előtte, végig akarja nézni, hogy hogy csinálom. Ott telt be a pohár. Az idegtől hamar elapadt a tejem, őszintén szólva annyira nem is bánom.
2013. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De, eléggé taszított. Kicsit még aggódtam is, hogy nehogy emiatt ne legyen tejem, mert azt tudtam, hogy ez a legjobb a babának, szóval az eszemmel akartam szoptatni, csak valahogy elég idegen volt a gondolat. Aztán amikor megszületett a kisfiam, hirtelen minden ellenérzésem elszállt. Ő 13 hónapig szopizott, a kishúga 14 hónapos, őt is szoptatom még reggel-este. A nagyobbacsak gyerekek szoptatása még mindig furcsa nekem, de mivel nem tudom, a kislányom mennyi ideig fog ragaszkodni hozzá, könnyen lehet, hogy ezzel is kénytelen leszek megbarátkozni. :)
2013. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

Nem, inkább kíváncsi voltam rá, vajon milyen lesz majd. Persze annyiból furi volt volt, hogy na, hogy lesz képes majd az én kicsi mellem elég tejet termelni, meg nézegettem, hogy vajon hol fog kijönni belőle a tej, ilyenek. Jóvanna, egy kezdő még ilyenen is elgondolkodik. :)

De aztán már nem volt kérdés, természetes volt, tudtam, hogy mi a dolgom és ez az élet rendje. :)

A lányomat csak másfél évesen szoptattam először házon kívül (strandon), de a fiamat már születése óta. Az első pár alkalom muris volt, mert 5 kéz kellett (volna), hogy rendesen takarni tudjam magam, de aztán gyorsan belejöttem. Később már egyáltalán nem érdekelt olyankor a külvilág, csakis a fiam. Persze mindig kerestem egy eldugottabb helyet, de az, hogy ki mit gondol, amikor lát minket, abszolút nem izgatott.

A közelebbi nőrokonok előtt mindig is bátran szoptattam, ez sose feszélyezett. Bár amikor apum is egy párszor ott kolbászolt, az azért picit zavart. De miután ez csak párszor esett meg, és őt láthatóan nem zavarta, amit látott, így én se szóltam neki. Mostanság már nincs ilyen gond, mert a fiam jóideje csak totál szeparálva és csendben tud szopizni. :)

2013. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is azt nézegettem, hogy honnan fog kijönni... :) Aztán egyszer a bőrkeményedés reszelése közben kopogott valami a kádban... :) Na mire leesett, hogy mi az, hát percekig röhögtem, folyt a könnyem. :)

Én előre tudtam, hogy nem akarok nagy nyilvánosság előtt szoptatni.

A védőnő előtt szoptattam az elején, csak mert az első szopizások kb 20 percesek voltak, az ő látogatása meg 30-40 perc, és nem feszélyezett a személye. De pl. nem szerettem mikor anyósom 10 centire a mellemtől nézte, hogy szoptatok... :) Ráadásul a fiam is hiper-érzékeny lett a zajokra, így mindig külön vagyunk már - 11 hós.

Ha szükséges lenne, bárhol bárki előtt megszoptatnám, de mindig ügyelek rá, hogy a mi kis kuckónkban lehessünk.

No meg a mellem is nagy, tehát az egyik kezemben a baba, a másikkal a mellemet kell tartani, a harmadikkal esetleg eltakarnám a "látnivalót", a negyedikkel meg simogatnám a hátát. :)

2013. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előtejnél én is nagyon röhögtem. Ültem a wc-n. Egyszer csak éreztem, hogy valami rácsöppen a térdemre. Felnéztem a plafonra, hátha ázik, de nem. Mondom akkor talán a taknyom folyt ki? De hát csak észrevettem volna. Vagy a nyálam? De mondom az sem lehetett. Aztán megint. Nézem, mi ez. Tej??? Ja....És ott nagyon nevettem.
2013. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem mondom, hogy odáig voltam a szoptatás gondolatától. Először. Viszont tápszerezni nem akartam. Így eldőlt a kérdés. Első mellretétel után már egyáltalán nem volt fura a dolog, sőt, teljesen természetes. Én mindig elvonultam szoptatni. Senkinek semmi köze hozzá, talán mamám, anyum, tesóm és barátnőm látták 1-2 alkalommal. De hogy valaki rámparancsoljon, hogy márpedig ő látni akarja, hát menjenafenébe az ilyen...
2013. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!!
2013. máj. 31. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!