Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mit lehet...

Szoptatás alatt mit lehet enni? Gondolok itt zöldségek, gyümölcsök illetve bári más étel ami esetleg okozhat gondot.

Figyelt kérdés
A védőnő annyi mindenről letiltott, hogy ha betartom éhenhalok. Terhesség alatt szénhidrát diétán voltam terhességi cukorbetegség miatt, már nagyon kivagyok éhezve. Válaszaitokat előre is köszönöm. Ma 4 hetes kisfiú anyukája
2009. okt. 8. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindent.

Gyakorlatilag csak próbálgatással tudod meg, hogy a babádat zavarja-e valamelyik étel.

Az enyémeket nem zavarta, egy jó babfőzelék után is békésen aludtak, tehát én ettem mindent ami jól esett.

2009. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Igen, a párom is 150 grammos szénhidrát diétán volt a terhesség alatt, most két hetes a baba, de már annyira nem kell szigorúan betartania a diétát. A dietetikus szerint a szülés után hat hétig kell diétázni, utána már nem.

Nekünk van egy vércukorszint mérőnk, a párom kaja után egy órával ellenőrzi a cukrát, mostanában már egész jó értékeket mutat, akkor is ha pl rántott husit eszik krumplipürével... Javaslom, hogy te is gyakran ellenőrizd a vércukrodat, hogy tudd, mikor lehet már abbahagyni a diétát, illetve miből, mennyit ehetsz...

Kereshetsz még diabetikus receptekre, én a következőt találtam:

[link]

2009. okt. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell kitapasztalnod, hogy mit bír a babád pocija. Ha valamire rosszul reagál, hagyd el néhány hétre, utána újra próbálkozhatsz. Mindig kis mennyiséggel tégy próbát. Ha 5-6 óra múlva nem fáj a babád pocija, akkor nyugodtan fogyaszthatod a dolgot. Mivel minden baba más, így nem lehet megmondani, hogy ő mit nem visel el.
2009. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Próbálgatok akkor és figyelek.
2009. okt. 8. 10:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki még tud hasznosat mondani szívesen veszem.
2009. okt. 8. 12:49
 6/7 anonim válasza:
Elvileg mindent ehetsz. Még puffasztó ételeket is pl. babot, viszont én úgy főztem meg, hogy az első főzőlevét leöntöttem, és újra felengedtem, hogy nehogy a baba hasa fájjon tőle. Így nem volt gondom. Viszont a tejjel vigyázni kell abból csak napi fél liter ajánlott, mert átjut az is átjut az anyatejbe, és köztudott, hogy a tehéntej nem jó a babának.
2009. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a "k" betűsökre hívták vel a figyelmemet, illetve a puffasztó kajákat javasolták kerülni. Amit viszont kitapasztaltam (sajnos), hogy a babám a tiramisut nem bírja. 10 perccel szopi után jönnek a görcsök. 7hetes baba anyukája
2009. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!