Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Előfordul, h elszívtok 1-2...

Előfordul, h elszívtok 1-2 szál cigit a szoptatós időszakban vagy megisztok egy pohár bort? Esetleg együtt a kettőt. Ha igen, milyen gyakran, illetve tesztek-e óvintézkedéseket?

Figyelt kérdés
Pl még előtte lefejt tej a következő szoptatásra vagy közvetlenül a szoptatás utáni cigizés, h ürüljön, mire újra kell?

2013. jún. 12. 14:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
hűű hogy mit fogsz te most kapni:D
2013. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

"...vagy közvetlenül a szoptatás utáni cigizés, h ürüljön, mire újra kell?"

Ezt jól meggondoltad? Szerinted egy-két óra alatt kiürül a szervezetből a nikotin? Gratula!!! És ilyeneknek van gyerekük... pffff

2013. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

SOHA nem tettem ilyet!Nem is tennék.

Még epret sem eszem,nehogy átmenjen a tejjel,és allergiát okozzon a babámnál,pedig az gyümölcs.

Nekem a gyermekem a legfontosabb!!!

2013. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1.

tudom! akkor is tudtam, amikor kiírtam. de érdekelnek a válaszok

2013. jún. 12. 14:57
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem fordult elő, szerintem nem is fog. Nem vagyok amúgy parás, de nem mérgezem a kicsit ilyenekkel. Úgysem fog egész életében szopizni, azt a másfél évet simán ki lehet ezek nélkül bírni (sőt, inkább 2-2,5 évet mert terhesség alatt sem csináltam :D )
2013. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Kerria ***** válasza:
100%

nem iszom, nem dohányzom, se várandósan, se szoptatósan, semmilyen állapotban.


A cigizéssel nem tudom mi a helyzet, az biztos, hogy sokára örül ki a nikotin a szervezetből, itt szerintem nem tudsz mit tenni.


A vörösbor, elvileg egészséges (mértékkel természetesen), és a szoptatási időben sem káros, ha mondjuk hosszabb ideig nem cicizteted. Tehát lefejsz arra az időre, majd megiszod a bort, és utána legalább 5-6 órát vársz... Ismerősöm így tette szoptatási idő alatt, mert esküvőre mentek, és az ifjú pár köszöntéséből azért nem akart kimaradni.

2013. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Bátor ember vagy, hogy kiteszed magad a 2. és 3. válaszolóéhoz hasonló válaszoknak. Egyébként nem, itt senki nem iszik egy kortyot sem, sőt nem eszik semmit, megvon magától mindent, mert ettől jó anya. Majd meglátod. Más kérdés, hogy ezt elhiszi valaki vagy nem.
2013. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én abbahagytam a cigizést amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Viszont néha volt, hogy megittam egy pohár bort szoptatás alatt, szerintem ezzel semmi gond nincs. Persze túlzásba nem kell vinni. Na jöhetnek a lepontozók.
2013. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem cigizem, de bort szoktam inni.
2013. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon tetszett a 7-es válasz!!! Tényleg ez jellemző...

Én férjemmel a terhesség és a szoptatás alatt is ittam citromos sört vagy éppen pár korty bort alkalomadtán, amikor megkívántam. A sörből egyébként talán 5 kortyot, többet nem igazán, de nem azért, mert mérgeztem volna vele a babát! Ha utánanézünk a neten, több orvos is elmondja, hogy a kis mértékű alkoholfogyasztás nem árt a babának, sőt ahogy az egyik válaszoló írta, a bor még egészséges is, mondjuk egy vérnyomással küszködő kismamának.

Szintén orvosok mondják/írják, hogy a dohányos nőknél többet árt a babának a hirtelen leszokás által okozott stressz, mint maga a dohányzás. Szóval előbb olvasni, aztán irkálni...

2013. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!