Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam? 2 hetes a...

Hogyan csináljam? 2 hetes a babám. A bal ciciből 80-90et kiszív jóllakik.3 óra mulva jön a bal cici alig van benne,30-40, sokszor be is alszik rajta. Ez nem elég. Tegyem át a másikra? De akkor lesz elég tej a következő etetésnél a másik cicimben?

Figyelt kérdés
a védőnő azt mondta 6 óra kell az ujratermeléshez és hogy egyszerre csak egy ciciből etessek.
2013. júl. 1. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell ugyanarra a cicire tenni, ha 2 órán belül eteted. Amúgy váltva.

Ha rendesen termelődik a tejed, akkor nem lesz semmi gond, mindig tud majd enni.

Nekem 2,5 hónapos a fiam, néha én is azt hittem, "nincs mit ennie, vagy alig", mégis mindig megkajált. Ha kevés, akkor legfeljebb sűrűbben kér cicit, így növeli magának a mennyiséget!

2013. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hmmm... szerintem az hogy 6 óra kell a cici újra telítődéshez ez ostobaság, mert annyi tejed van és lesz mindig amennyire a babádnak szüksége van. Ne mérd mikkor mennyit eszik te sem eszel iszol mindig ugyan annyit. Amíg hízik minden héten addig ne aggódj. Normális hogy bealszik cicizéskor, had pihenjen elfárad benne és persze minden másban is : levegő vétel, kakilás, pisilés, stb. Én a kislányomat 2 óránként tettem "új" cicire ha a köztes időben kért kapott a "régiből". Ha gondolod adhatsz neki felforralt lehűtött vizet vagy baba teát, úgyis jönnek a nagy meleg napok kell a folyadék pótlás. Remélem tudtam segíteni :)
2013. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 hós lesz a kislányom, es a mai napig van úgy, hogy két ciciből szopizik. Ne mérd, mert az nem jelent semmit. Ha két ciciból szoptatsz, akkor a következő szopinál arra a cicire tedd, amelyikkel befejeztétek.

A védőnődet el kellene küldeni továbbképzésre. Én csak tapasztalatból írok. Második baba. Hol ennyit eszik, hol annyit. Van, hogy 2 óra múlva éhezik, van , hogy 4-5 óra múlva. A tej szopizás közben is termelődik.

Picike még a babád, ha igény szerint szoptatod, akkor be fog állni a kereslet- kínálat és lesz elég tejci. Ha a baba éhes, akkor szoptasd meg, ha kell 2 ciciből. Ne méricskéld, mert csak idegesíted magad.

Sok sikert!

2013. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem értem én ezt az egy ciciből "kell" etetni dolgot. Hiszen ha két mellből szoptatsz egy etetésnél akkor azzal serkented a tej termelődését. Az én picim és két mellből eszik , amelyikkel befejeztük azzal kezdjük a következőt. Az, hogy egy-egy étkezésnél mennyit eszik ő tudja és nem is mindig ugyanannyi idő telik el mire éhes lesz. Nem esznek mindig egyformán, ha méregeted csak magad idegesíted vele. Ha éhes jelzi, és ha hízik rendesen akkor megeszi amire szüksége van.
2013. júl. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!