Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 3 orankent akarok majd...

Ha 3 orankent akarok majd szoptatni akkor is le kell majd fejnem minden szoptatas vegen a mellemet?

Figyelt kérdés
Ez hogy van?Vagy csak akkor fejjek majd ha nincs sok tejem?Hogy tobb termelodjon?A fagyasztoba miben tudom majd eltarolni?Zacsko vagy muanyag doboz? 33hkm
2013. júl. 2. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
ha szoptatasz nem kell fejni föleg ha igény szerint szoptatod
2013. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Szerintem jobban jársz, ha igény szerint etetsz, nem óramű pontossággal.

A tejet nem KELL fejni, csak lehet. Az elején mindenképpen célszerű, mert a tejbelövellés után több van, mint amennyi kell. Ezt le tudod fejni, és lefagyasztani. Tejtároló zacskóban ( [link] vagy fedeles pohárban ( [link]

Aztán meglátod, mennyi időd lesz fejésre.

Én nem fejem,nekem beállt a kereslet-kínálat, mindig van annyi, amennyire szükség van.


2,5 hós fiú anyukája

2013. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem biztos, hogy tudsz majd igény szerint szoptatni. Ha hasfájós lesz a babád akkor semmiképp. Én 3 óránként szoptattam a hasfájós lányomat.Fejtem is minden szopi után, de tök felesleges volt azt a sok tejet lefagyasztani, mert később nem ette meg. A fagyasztott tej bűn rossz állítólag.Kidobáltam az összeset.Felesleges meló volt, mert így is elapadt 2 hónap után a tejem.Szóval a másodiknál nem fogok fejni ennyit az tuti.Inkább pihenek ez idő alatt!
2013. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell fejni:) 6 es fel honapos a kislanyom, meg nali 3x szopik, sosem fejtem egy grammot sem :))) szoptass igeny szerint, akkor annyi tejed lesz, amennyi kell a babanak!!! Sok sikert :)))
2013. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

már itt ebben a pár válaszban vannak ellentmondások, sajnos ez ilyen téma, mindenkinek más jön be, mást hall, mást próbál ki.

jó, hogy így előre gondolsz erre, ha tutira akarsz menni, keress egy szoptatási tanácsadót, pld lll.hu-ról, nem hülyeség, előtte én is azt hittem, hogy ez egy modern luxus vagy divat, de azért kell, mert nem nagycsaládban nőttünk fel és nem láttunk anyákat szoptatni magunk körül, sőt, a mai anyákat kiskorukban főleg nem szoptatták.


én igény szerint akartam, mert azt olvastam, úgy jó, egyszerű. a gyerekorvos rábeszélt, hogy 3 óránként, hittem neki, 1 hét után tápszer kellett, egyre több, fejni nem tudtam, de nem adtam fel, 6 hetes volt, amikor eljutott hozzám egy tanácsadó, segített, el tudtuk hagyni a tápszert, most 16 hónapos a kislányom, még most is szopizik :-)))

2013. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Kulfoldon elek,de majd akkor utananezek hogy itt vannak e tanacsadok akik hazhoz is jonnek..

Az igeny szerinti szoptatas nem hangzik rosszul,csak en eddig attol feltem ha erre gondoltam hogy minden kis nyekkenesre cicire kell tenni?Honnan tudom hogy a cici kell majd neki(tudom hogy vannak jelei,pl cuppog meg ilyesmik)?Remelem tudok majd szoptatni,cumisuveget se szeretnek venni,nehogy a cicit emaitt ne fogadja majd el..

2013. júl. 2. 19:21
 7/7 O.Dia válasza:
Elso valaszolo en igeny szerint szoptattam, majd a tuletetes miatt attertem a 3 orasra kb 2 hetig, de ugy sajnaltam, mert a 3ik ora mar kicsit szenvedos volt, sirt sokat, es se teat se vizet nem fogadott el, hogy csillapitsa az ehseget. Visszatertem az igeny szerintire, de most meg ugy masfel, 2 orankent szopizik, meg hizott megint 400g 1 het alatt. a te babad mennyi idonkent szopizik?
2013. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!