Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindig fájni fog a szoptatás?

Mindig fájni fog a szoptatás?

Figyelt kérdés
4 hetes lesz a babám a jövő héten, és még mindig fáj amikor szoptatok. nem végig, hanem az első 20 másodpercben kb, de mikor rákap a cicire, akkor csillagokat látok 2-3 másodpercig, utána már jobb lesz, és kb 1 perc után egyáltalán nem fáj. ez mindig ilyen lesz? mert amikor teszem a mellemre, mindig nagyon félek, hogy jajj, mindjárt bekapja, és fájni fog. vagy esetleg valamit rosszul csinálok?
2013. júl. 25. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Arra figyelj,hogy amikor a szájába adod a bimbód,akkor az egész udvart is kapja be.Azért fáj az első pár másodpercbe,mert rosszul kapja be.De aztán mikor elkezdi szívni,javítja magát,és rendesen bekapja,hogy több tejcsihez jusson,és azért múlik el a fájdalmad.


Boldog babázást! :)

2013. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
semmit sem csinálsz rosszul. ez így normális. a tej megindul és ezt érzed fájdalmasnak. eleinte nekem is fájt és én is féltem előtte, de már bimbóvédővel szoptatok, mert annyira pici a mellbimbóm, hogy alig tudja bekapni szegény kisfiam, így egyáltalán nem érzek kellemetlenséget.
2013. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez teljesen normális dolog, és idővel el fog múlni.

Én ebben az időszakban úgy hívtam amikor jött a szoptatás, hogy megyünk "hegyezni", mert egy babákról szóló kis füzetben olvastam, hogy az elején olyan érzés szoptatni, mintha egy elektromos ceruzahegyezőbe dugnád a melledet :).

De nyugi, nemsokára jobb lesz, és nem fogsz érezni semmit.

Nekem még a bőr is lekopott róla egy helyen, de az is helyre jött.

Esetleg kenegesd Purelan kenőccsel, az valamicskét segít, bár elég drága. Viszont nem kell lemosni szopinál.

Sok sikert!

2013. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

1-es vagyok.

Nekem sose fáj,pedig már 7 hónapja szoptatok.Azért gondolok,arra hogy rosszul kapja be.

De lehet,hogy nem így van.

2013. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, már bőgtem ha a szoptatásra gondoltam. A 6. héten elmúlt.
2013. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tejcsatorna tágulását érzed, ahogy a tej megindul, valóban természetes érzés, csillapodni fog, aztán elmúlik. A lányommal 8 hónap szopi után is éreztem néha, valahogy másfél éves kora körül már nem. De még utána is egy évig szopizott...
2013. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem tudja bekapni a bimbóudvart, az tuti. hatalmas :D a baj az is lehet, hogy nekem nem igazán áll ki a mellbimbóm, hanem lapos inkább. amikor nagyon fáj, én is bimbóvédőzök, de aztán ahogy javul, visszatérek arra, h nem használom. azt arra használom, hogy gyógyuljak :) krémem van, motherlove, és nagyon jó, ezt sem kell lemosni. de akkor is fáj. sebesnek nem sebes, de érzékeny nagyon
2013. júl. 25. 22:04
 8/10 anonim ***** válasza:
ha lapos a mellbimbód, akkor lehet, hogy az is fáj, hogy küzd vele. minél nagyobb a mellbimbó, annál könnyebben tud szopizni. én is ezért használom a bimbóvédőt, mindkettőnknek ez a legjobb. 2. voltam...
2013. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló gondjaim voltak. Én a védőnömmel beszéltem erről, ő mondogatta, hogy mit hogy kéne, de akárhogy csináltam fájt. Ajánlott rá egy krémet. amit szoptatáskor is használhatok, bár én leszoktam mosni a mellem mielőtt szoptatom a kicsit. Nipplcare a neve, ez gyulladáscsökkentő meg fájdalomcsillapító, mellbimbótra és mellre lehet kenni. Nekem bevált...
2013. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell az egész udvart bekapnia :)


és lehet szoptatni lapos bimbóval is, igaz, nekem is csak a második babámnál sikerült bimbóvédő nélkül (az elsőt 28 hónapig védővel szoptattam). A lényeg, h kicsit csippentsd össze és úgy add a szájába, amikor a legnagyobbra nyitja.



És ami még gond lehet: hogyha legközelebb lát a doki, nézesd meg a nyelvféket, mert az sokszor le van tapadva, egy apró vágással viszont feloldhatják ezt és máris könnyebben megy a szopizás!


De szerinem ha csak pár másodpercig fáj, nem végig, akkor nem a rákapással lehet a baj.

2013. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!