Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet fogamzás...

Szoptatás alatt lehet fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegyiket, de van olyan, amit lehet. Ezt a nőgyógyásszal tudod megbeszélni. Mondd meg, hogy szoptatsz és melyiket ajánlja.
2013. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen lehet, de ne Carezette-t! Én azt szedtem és így most van egy 24 hetes pocaklakónk! :D


Igaz nekünk nem gond,mert a nagy már 3 éves és terveztünk második babát is, csak kicsit később, de a picike jönni akart! :D

2013. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
2 féle van. Cerazette és Azalia. Egyik sem valami megbízható, nekem Azalia mellett fogant a második baba. :)
2013. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

Biztosan gyògyszert akarsz szedni szoptatàs mellett,folyamatosan? Tudom,ez nem vàlasz,de a fogitabi is gyògyszer,vegyianyag,amit ebben az esetben el is lehetne kerülni.. Elvègre màskor mèg azt is 2x meggondoljuk,hogy fejfàjàsra bevegyünk-e valamit baba mellett.

Egyèbkènt igen,van ilyen tabletta,de èn szemszer senkinek nem ajànlom.

2013. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hajd válasza:
Én Azaliat szedtem,de adtól rendszertelen volt a menstruációm.
2013. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kombinált fogamzásgátló tablettákat (amik gesztagént és ösztrogént is tartalmaznak) az ösztrogén-tartalmuk miatt tilos szoptatás alatt szedni.


Szoptatás alatt olyan fogamzásgátlót szoktak felírni, ami csak gesztagént tartalmaz, ösztrogént nem.

Elvileg ugyanolyan megbízható fogamzásgátlást biztosít, de láthatod, vannak ellenvélemények... A szoptatás magában is csökkenti a teherbeesés valószínűségét, így tabival együtt nem valószínű, de minden módszernek megvan a maga hibalehetősége. Viszont mikor már nem szoptatsz, érdemes visszatérni a kombinált tablettára, nem véletlen van abban ösztrogén is.


Valamilyen százalékban az ösztrogén és a gesztagén is kiválasztódik a tejbe, de a klinikai vizsgálatok a gesztagént nem ítélték olyan veszélyesnek a babára, mint az ösztrogént. Persze ha biztosra akarsz menni, inkább gumi!

2013. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!