Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babám nem hajlandó a bal...

A babám nem hajlandó a bal mellemből szopni? Csak a fejés a megoldás?

Figyelt kérdés

A jobbat szívja, mint az őrült, de a balt már az első pillantban is nagy küszködéssel fogadta el.

Így viszont állandóan fejek, s nem is egyformák már a melleim. Mi lesz később? (4 hetesek vagyunk).

Minden szopit direkt azzal kezdek, hátha éhesen rákap, de nem.Csak cicizni hajlandó rajta.Pedig abban sokkal több a tej is. Csak másabb egy kicsit a bimbó(nem befelé forduló, vagy ilyesmi),nagyobb egy picivel a bimbóudvar is.

Van más megoldás is a fejésen kívül?

Hogyan "kedveltethetném meg" vele a másikat is?


2009. okt. 23. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
nekünk is ez volt. nem biztos, hogy a melleddel van a baj, lehet, hogy nem szereti arra fodítani a fejét, vagy te nem vagy elég ügyes azon az oldalon. ne fejj, mert el fog apadni a ciciből, mindig a problémás oldalon kezd az etetés, mert éhes és jobban küzd érte, mintha mér jól lenne lakva. próbáld meg, hogy a hónaljad felől egy párna segítségével fordítva teszed a problémás cicire. nekünk ez bevált, és kb. háro hónaposan már nem kellett trükközni, hanem elfogadta simán, remélem veletek is ez lesz. általában a gyerekeknek van kedvenc és "nemszeretem" cicive, szóval nem egyedi az eset.
2009. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam már fekve és hónaljtartásban is szoptatni abból a mellből is, de egy kivételes alkalmat leszámítva csak cumizott mindig rajta.Ha nem fejem, akkor meg leszakad a mellem. S tényleg minden szopit azzal kezedk, de akármennyire éhes is, nem szívja.
2009. okt. 23. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kézzel belefejni a szájába.Én is ezzel a problémával küzdök,és néha beválik ez a módszer.
2009. okt. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a jobb oldalit fogadtattam el vele nehezen, de a kórházban a csecsemős nőci simán rá tudta nekem tenni arra is, és azóta sikerül nekem is. Kérd meg a védőnénit, hogy segítsen neked.
2009. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rá tudom tenni, csak ő nem akarja szívni. Egyet-egyet kortyol, de azon kívül semmi. Megvárja, míg a szájába csorog a tej, s sok van, nyel egyet.

A szájába fejést is próbáltam, úgy tényleg néhány korty lecsúszik, de mihelyst abbahagyom a gyömöszkölést, ő nem szívja, csak rágja. A másikkal ezt egyáltalán nem csinálja.

2009. okt. 24. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg,hogy lefekszel az oldaladra ,úgy hogy a bal melled legyen alul,ő veled szemben feküdjön az oldalán,és úgy szopikáljon.
2009. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!