Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért lepődnek meg a környezet...

Miért lepődnek meg a környezetemben, hogy a 8 hónapos babám még mindig 3-4 alkalommal is szopik naponta?

Figyelt kérdés
Igaz, már éjjel elég terhesnek érzem, de nem akar egyenlőre leszokni róla. Mikor kérdezik és mondom, mindenki azt hiszi nem etetem rendesen, pedig minden nap kap szopik mellé üveges húsos kaját plusz a reggelimből meg vacsimból és ebédemből is eszik pár falatot.
2013. aug. 14. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:

enyém mindjárt 9 hónapos,éjjel nem szopik, nap közben viszont még 5x....

e mellett kap reggelit mikor a bátyja eszik,ebédet uzsit és vacsit....

2013. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8 hónaposan az enyém is szopott legalább 4x egy nap, csak a délelőtti kajáját váltottam ki akkor. És mellette kapta már a babakajákat rendesen. Aztán elválasztotta magát 10 hónapos korára. És előtte kb 1 héttel állt le az éjszakai kajálásról. Minden gyerek más, te meg csináld úgy, ahogy jónak tartod. És ha kérdezik, nyugodtan mondd el, ne zavarjanak a reakciók. Első gyerek? Mert nálunk a második csinálta ez, amit leírtam, utólag arra jutottunk, hogy anyahiánya lehetett, éjszaka pótolta. Fél éves koráig aludt estétől reggelig, utána indultak be az éjszakázások, volt, hogy 3x is fent voltunk. Egy hét alatt is sok minden változhat ennyi idősen. Anyatejjel meg nem ártasz neki.
2013. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nem aludta át az éjjelt sosem. Első baba.
2013. aug. 14. 19:07
 4/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok: ha szopik rendesen és emellett kap már babakaját is, figyelsz arra, hogy szép fokozatosan vezesd be az ételeket, kiegyensúlyozott baba és fejlődik rendesen, akkor semmi baj veletek. Csináld úgy, ahogy te jónak látod.

Nekem a nagy 3 hónapos korától aludt estétől reggelig, a kicsi is 3,5-től 6 hónapos koráig, onnan kergült meg. Utána csak akkor aludt át éjszakát, mikor elválasztotta magát. Van egy ismerős kislány, ő 14 hónapos, nála az utóbbi egy hónapban építette le anyja a napi 4 szopit 2re.

Lassan a napközbeni szopikat le tudod majd építeni, de az este-éjszaka-reggel szokott legtovább maradni. A kérdésekkel meg ne törődj, 20 éve még egyáltalán nem volt szokás ennyi ideig szoptatni, főleg fél évig kizárólagosan szoptatni. Nekem szerencsém volt, mert a családban nem akartak ebbe beledumálni.

2013. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha mellette eszik rendesen akkor had szopjon.Az én picúrom már 20 hónapos múlt és kb annyiszor szopizik mint a tiéd,talán még többször :D
2013. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyem 20 hos koraig szopott igeny szerint, eleg sokat, es senki nem furcsalta. Meg szerintem maganugy, nem erdekelt volna, ha beszolnak.
2013. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy anyatejes babánál ez abszolút átlagosnak mondható. Talán azért lepődhetnek meg páran, mert tápszeresek a babáik, és annyi idősen azt már tényleg ritkábban eszik a baba, pláne éjjel, az idősebbek meg azért, mert pár évtizede egyáltalán nem szoptatták már az ekkora babákat.
2013. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13 hónapos lányom éjjel még kétszer szopik, nappal is kb. 2szer. Nekünk jó így. Nem szólt meg senki, sőt, csak pozitív visszajelzéseket kaptam.
2013. aug. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem egszólnak, csak csodálkoznak, és mondják hogy adjak neki szilárdat is azért, nehogy lefogyjon.

2 baba van az ismerős körömben, 2-3 héttel ksöbb születtek mint az enyém, ők már nem ciciznek.

Ettől függetlnül én szeretném őt továbbra is ciciztetni, de nem bánnám, ha már csak reggel meg este tenném.

2013. aug. 15. 08:13
 10/10 anonim ***** válasza:

8 hónaposan az enyém is 4* szopizott. Hajnalban, reggel, vacsi után és lefekvésnél. Én kb. ebben az időben álltam át arra (védőnő tanácsára), hogy ne keljen fel hajnalban, hogy kicsit megemeltem a szilárd vacsi adagját. Innentől kezdve csak reggel volt cici. Aztán mikor kicsit megint tovább emeltem, akkor elhagyta a szilárd vacsi utánit is.

Most 14 hónapos, reggel és lefekvéshez szopizik már csak.

2013. aug. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!