Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós babánál laktózérzéke...

Szoptatós babánál laktózérzékenységet állapítottak meg. Teendő?

Figyelt kérdés
a kèrdèsem az hogy van e valaki hasonlò helyzetbe, tudna e segìteni, hogy pontosan mit lehet enni,inni? mit tanàcsol?meggyògyult a babò?mennyi ideig kapot gyògyszert ha kapot?!(3 hetes a pici) vàlaszokat köszi

2013. aug. 16. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked kell tejmentes diétát tartanod. Semmilyen gyógyszert nem kapott a fiam. Rizstejet használok és rizstejszínt. Sajnos úgy néz ki, tejfehérjére is allergiás, így továbbra sem kaphat tejterméket. 13 hónapos most.
2013. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehàt igen semmi tejes, de mondjuk a bolti dolgokra mi vonatkozik? (pl: csoki, pèksütik, kekszek stb...) vagy abba inkàbb csak tejpor kerül?!
2013. aug. 17. 08:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalnod, kerüld ezeket is, mert a tejpor is ez a kategória :( de nem biztos, hogy ez bajt okoz a babádnál, ha kis mennyiséget fogyasztasz ezekből, de ha kiderül, hogy nem laktóz, hanem tejfehérje érzékeny, akkor ő sem kaphat legalább 2 éves koráig.
2013. aug. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Èrtem...köszi a segìtséget!:)
2013. aug. 17. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:

A jó hír, hogy van laktózmentes tej, sajt, tejföl, túró, stb. A rossz, hogy tejszín, tejpor tartalmaz laktózt. Itt tudsz olvasni róla: [link]

Illetve úgy tudom, ezt nem mindenki növi ki, sok embernél a kor haladtával csökken a laktóz lebondási képesség.

2013. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, sokat felejtettem, mert sajna a csalàdban előfordult màr! de szerencsère itt idővel kinőtte, remèlem a fiam is kifogja!:)
2013. aug. 17. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:
ahol ezt megállapították (orvosilag) ott nem mondtak semmit? Mert azért egy szopós babábál illik valamit mondani....Colief enzim ilyenkor segítség (laktázenzimet tartalmaz, amiből a babának hiánya van) és akkor enyhülnek a hasfájós, buborékos, hasmenéses tünetek. Vagy speciális tápszert kell, hogy kapjon (nem is tudom, hogy van-e ilyen), de erről is kellett volna, hogy tájékoztassanak
2013. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos helyettesìtès volt, szabin van a dokink! szerdàn hìvom majd az orvosit. annyit mondott, hogy ne egyek/ igyak semmi tejeset, ès hogy megpròbàlhatjuk a cseppeket, ha az nem segìt akkor van tàpszer ami laktòzmentes. majd lemegyünk hozzà ès remèlem felvilàgosìt mindenről!:)de remèlem elmùlik!
2013. aug. 19. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!