Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem hajlandó tápszert...

Miért nem hajlandó tápszert felirni a doktornéni?

Figyelt kérdés

át kellett állni a 4órás etetésre-ettől kevesebb lett a tejem-még tejlázam is lett.hiába mondom,hogy estére nincs elég-erősködik,hogy csak 1mellből szoptassak-ne mérjem-és 15percig.lemértem -és csak 50 volt estére-igy a másikat is adtam,de szerintem ez is kevés,mert hozzá volt szokva,h ömlik a szájába-kb 140..

a doktornő meg azt mondja be fog állni az egy mellből,addig meg úgyis sirnak a babák napi 2órát-és ne idegeskedjek..-úgy nézett rám,mintha fertőző lennék-mert túl van etetve a babám,nekem meg potyogtak a könnyeim a rendelőben..


2013. aug. 29. 08:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hát nézd ha te úgy látod jónak elsétálsz a patikába veszel neki HA-s tápot és jól megeteted

ezen ne múljon már, hagy egyen az a gyerek

2013. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy át kellett állni? Miért? Akkor etesd, amikor éhes! Ha két óránként éhes, akkor kapjon két óránként. Ha két cici kell, hogy jól lakjon, akkor adj két ciciből. Te vagy ott vele, te érzed, látod, hogy már jól lakott-e. A baba igényeit figyeld, ne az órát vagy a millilitereket. Sírni sok minden miatt sírhat, biztos azért teszi, mert éhes? Vagy csak szeretnéd, ha soha nem sírna?


Egyébként igaza van az első válaszadónak is, ha mégis úgy gondolod, hogy tápszerre van szükséged, akkor menj és vegyél.

2013. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

hülye gyerekorvos....jesszusom, hogy létezhetnek még ilyenek???? Etesd amikor a baba éhes, ha kétóránként, akkor kétóránként...bakker, egyik gyerek sem nagykönyvi gyerek, de azért próbálják rájukhúzni a saját hülye törvényeiket..

Pff.....az egy cicis szoptatás sok mindenkinek nem jön be, mert való igaz, attól kevesebb lesz a tej (max akinek eleve sok a teje és kicsit apasztani akar).

Mennyi idős a baba?

Nyugodj meg! Aztán elő az anyai ösztönökkel, az orvos-védőnő menjen a sunyiba. Ha csökkenne a tejed, szoptass gyakrabban és mindkét ciciből. Nekem is, az elején volt, hogy csak egy cici kellett neki, azzal is jóllakott, de 2 hét után már kellett neki a másik is. A lényeg, hogy mindig változnak a babák! Nálunk az elején a szoptatási idő majdnem egy óra is volt, egyszerűen elfáradt bele, sokat pihent közben, stb. Most 4 hós és kb 2x6 perc alatt végez, ha nagyon éhes, én sem hallgattam a védőnőre, aki azt mondta, csökkentsem 2x15 percre a szopit, én meg úgy voltam vele, a túrót, majd a gyerekem eldönti, persze maceráltam közben h nem aludjon be...aztán 3 hós korától megérett arra, hogy ügyesebben és hatékonyabban szopik.

Most arra álltunk be, hogy reggelire bal cici, utána 9é10 órakor jobb cici (mivel éjszaka jobban telídődnek a melleim és elég neki ennyi tej), ebédre már két cici van és így tovább estig. Este meg már nincs sok, ezért a reggel még lefejt tejcsivel kipótolom neki. Szóval se tápszer, se más

Higgy magadban és nyugodj meg, adj 3-4 napot magatoknak, addigra rendeződni fog a tejed, ha az igényei szerint szoptatod! Pihenj, ne törődj a házimunkával, babázz, legyetek sokat összebújva, stb, és meglesz az eredménye, bízz benne! :)

Ja, még annyit, hogy kislányom több mint 1 kg-t hízott az 1-2-3 hónapban, utána meg csökkent, most alig akar hízni, ez is azt mutatja mennyire különbözőek a babák - lehet a tiéd is hízékonyabb az elején, később meg majd csökken. Nem lehet túletetni anyatejes babát, hiszen ha nem kér, nem fogja elfogadni a cicid

2013. aug. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ahová én járok, ott két gyerekorvos van, és az egyik nem szereti felírni a tápszert. Sokan elmennek ezért másik dokihoz, vagy egész egyszerűen vesznek tápszert recept nélkül.

Te vagy az anyja, csak jobban tudod, mikor éhes a babád.

2013. aug. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én szívbaj nélkül orvost váltottam, mert nem voltam vele megelégedve (más ok miatt).

Nekem éppenhogy tömni akarta a lányomba a tápszert, mert nem volt dundi, húsos baba, persze eszem ágában sem volt, szoptattam amikor kérte.

Soha nem éheztetném a lányom csak azért, mert más azt mondja.

Az anyai ösztöneimre hallgatok elsősorban, az orvos is csak utána következhet.

Eddig sosem csalódtam magamban.

2013. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Na,ez abszurd.Hogy a doki mondja meg mikor-meddig-hogyan adjak cicit a babámnak ?? Az tuti hogy elküldeném a sunyiba !!

Te vagy az édesanyja.Ha látod hogy éhes,ne a doki szavai csengjenek a füledben,hanem az anyai ösztönök.

Indulás a patikába és vegyél tápszert,ha látod hogy éhes.

Szoptass ezután igényei szerint,és beáll a tejcsid.

Minden jót.Légy erős

2013. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mert hülye,azért nem akar.


3 hónap után nekem ugy ráharapott a mellemre,hogy bugyulladt,nem akart helyrejönni,háziorvos is modta,hogy inkább tápszer,és fejjek óvatosan ha tudok.

Gyerekdokihoz elmentem,nem jártunk csak amikor kell addig.Mondom mit akarok,erre közli,hogy ő biztos nem ir,más melle is fáj,szoptassam csak,majd elmúlik.Pedig látta hogy mennyire csunya volt,tiszta genny,már pár napja csak 1 mellből etettem,de az kevés volt.Nem irt fel tápszert,délután elmentem a városban levő másik gyerekdokihoz,átkérte a papirjainkat magához,irt tápszert,a mellemre gyulladáscsökkentpt,ami mellett nem is szoptathattam,segitett hogy hogy kell fejni hogy ne fájjon,neki hála nem ment el a tejem.

A másik dokinál negyedannyian sincsenek már.

2013. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi lányok

5hetes-és hurkás,meg tokája van-és 1kilót hizott egy hónap alatt-ezért kell a 4óra..

de vettem tápszert-majd meglátom az estéket.

2013. aug. 29. 09:32
 9/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, ahogy mondtam, nálunk is 1 kg volt minimum a havi hízás, erre csak annyit mondtak, hogy szépen gyarapodik, meg örültek, hogy van tejem és tudom szoptatni. Most a 3-4 hónap között meg csak 600-at hízott, szóval ez van, máshogy fejlődnek, nem a nagykönyv szerint :) A tápit csak óvatosan, szerintem nem is lenne rá szükséged, ha kibírnátok 2-3 napig amíg helyre áll a tejed, lehet annyi sem kell! Tedd mellre akár kétóránként és szaporodni fog. Ha tápit adsz neki, akkor megintcsak később lesz éhes, tehát a cicid nem lesz serkentve a tejtermelésre. Esetleg ha: már nincs tej a cicidben és a baba sír, követel, adj neki tápit, de keveset, csak annyit, amennyitől megnyugszik (tehát ne dugig legyen vele), és utána 2 óra múlva fejd le a melled. Ezáltal a baba sem éhes, de a melled is stimulálod (persze nem annyira mint egy baba). Ha nem akarod az első verziót követni (gyakrabb mellre tétel), akkor ezt tudnám javasolni max. 2-3 nap és lennie kell eredménynek :) Egyébként a gyulladt, csomós cicire sincs jobb orvosság, mint a baba szája! :)
2013. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de hülyeséget csinálsz.

Mondom ezt úgy hogy én nem vagyok tápszer ellenes, az én kislányom is tápszeres volt, mert nem volt tejem.

Anyatejes gyereket, pláne 5 hetesen túletetni nem lehet. Örülj hogy van tejed, és hagyd abba ezt a 4 óránkénti szoptatást. Akkor adj neki mikor kéri. A tápszer szükségmegoldás ha nincs tej, de nálad nem ez a probléma, csak a szervezeted alkalmazkodik, mert a 4 órás szünetek miatt úgy érzi kevesebb tej kell, viszont egy 5 hetes baba nem tud még olyan hatékonyan szopizni,, hogy ez elég is legyen neki. Szoptass két ciciből, és igény szerint, nem lesz semmi gondotok.

2013. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!