Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az, hogy ha két mellemből...

Igaz az, hogy ha két mellemből lakik jól az 1honapos kisfiam akkor 3 hónapnál tovább nem tudok szoptatni?

Figyelt kérdés
80gr és 130gr között eszik,néha 3 valamikor 4 oránként,éjszaka is felkel 3 oránként és olyan érzésem van hogy éppen elég a tejem(mindkettő mellből).Néha 10gr-ot le tudok fejni utána,de nagyon ritkán.hallottam a potlásról de nem igazán értem ,hogy mi az pontosan.Előre is köszönöm a válaszokat.
2008. júl. 1. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem már 6 hónapos a fiam mindig 2 mellböl evett és még mindig van tejem
2008. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez nem igaz!!!

Én is mindig két mellből szoptattam, és nagyon sokáig tudtam szoptatni:)

A pótlás pedig azt jelenti, hogy szopi után a baba kap még tápszert. Ezzel az a gond, hogy így- a legtöbb esetben- csökken a tej mennyisége. Akkor szoktak pótlást kapni, ha úgy érzi a kismama, hogy kevesebb a teje, és a babája folyton sír éhségében. Általában ez a növekedési ugrásoknál szokott bekövetkezni, 6 hetes, 3 hónapos stb... korban, DE EZ NEM TÖRVÉNYSZERŰ. Az a hivatalos álláspont, hogy ha az anya úgy érzi, hogy kevesebb a tej, akkor tegye sűrűbben mellre a babát, akár másfél-2 óránként, és akkor egy pár napon belül több lesz a teje. Sokan panaszkodnak, hogy ezzel a módszerrel sem lesz több tejük, és akkor adnak tápszert a babának. Nekem szerencsére több lett a tejem, ha többet szoptattam, ezért nem kellett a pótlás. Remélem neked is sikerül elkerülni a tápszert:))) Sok sikert!!!

Ja, és olvasgasd az LLL.HU oldalt, nagyon hasznos!!!

2008. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat,kellőképpen megnyugtattatok!!
2008. júl. 1. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is 6 hónapja szoptatok és mindkét mellből. Van bőven tejem. Ne aggódj, ne ideskedj, egyél, igyál rendszeresen és nem lesz gond.
2008. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!