Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig ne szoptassak alkohol...

Meddig ne szoptassak alkohol fogyasztás után?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisfiam, s hétvégén a legjobb barátnőm leánybúcsúja lesz. Biztosan fogok inni,valószínű nem is egy pohárral... s természetesen utána a lefejt tej kuka. De az utolsó kortytól számítva mikor szoptathatom újra?

Nagyi vigyáz rá, van a fagyóba bőven lefejt tejem. :)

Köszi!



2013. szept. 13. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy bármit eszel, az a tejedben kb. 24 óra múlva jelenik meg. Tehát erős alkoholizálás után én azért egy napig kihagynám.

Szerintem kismamaként neked 1-2 pohár bor elég lesz, az is fog hatni. :)

2013. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hmm...nem kötekedni akarok, félre ne érts kedves 1.! de nálam úgy van, hogy ha jól bezabálok például, akkor 1-2 órán belül rengeteg tejem lesz. ha pedig alig eszem, akkor persze löttyedt a cici :D Te hol olvastad ezt a 24 órás dolgot? kíváncsi lennék rá! :)
2013. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

őő, te ott tudnád hagyni az ilyen pici babát másra? esetleg egy pohárka kedvéért kihagynál egy szoptatást (netalántán kettőt?)

az alkoholt illetően - vagyis hogy mikor kerül a tejbe át, és mennyi ideig, a szakértők se értenek egyet, de az biztos, hogy árt a babának, ezért erre nincs jó válasz, egy válasz van, ne igyál!

és ne hagyd ott a babát, mert sírni fog és megijedhet, ha hirtelen keresni kezd téged, ha biztonságra vágyik... (és neked meg jó lelkiismeret furdalásod lesz - remélhetőleg)

várj még egy "kicsit" szilveszterkor már ihatsz pezsit! (főleg, ha ilyen lazán fogod később is csinálni, mert előfordulhat hogy addigra már tápszeres lesz - remélem nem sértődsz meg... nagyon érzékeny vagyok az ilyenekre, én úgy féltem az én babámat, annyira látom, milyen gyámoltalan, hogy már odáig jutottam, hogy más babákat is féltek)

gratulálok a barátnődnek és neked is a szép kicsi babádhoz! :) jó babázást! :)

2013. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 válaszolónak


"Szerintem kismamaként neked 1-2 pohár bor elég lesz, az is fog hatni. :)"


Na én is ezt hiszem. :D


A 24 óra az sok sztem, én 12 óráról hallottam, de egyértelműt nem találtam még. De googlezok akkor tovább. :)


Köszi!

2013. szept. 13. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri alkalomtól semmi baja nem lesz a babádnak akkor sem ha nem fejed le. Ez a 12 meg 24 óra meg hülyeség. Addigra már a véralkoholszinted is normális, mitől jutna akkor a tejbe? A legtöbb tej szoptatáskor termelődik. Ha buli előtt megszoptatod, aztán mondjuk iszol 2 pohár bort, azt kb 4-5 óra alatt bontja le a szervezeted. Én az utolsó korty utábn kb 5-6 órával lefejném a tejet, és a következőt már nyugodtan odaadhatod. Jó bulizást :)
2013. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi hány óra múlva érkezik meg a babához, az függ a fogyasztott táplálék fajtájától.

Nekem allergiás volt az egyik babám, és ha én bármilyen tejterméket vagy szóját fogyasztottam, akkor neki pontosan 24 óra múlva kezdett görcsölni tőle a hasa. De! Nekem is lassú az emésztésem, és azóta kiderült, hogy neki sem túl gyors, tehát a 24 óra a legszélsőbb érték, más ételek 6-8 órával később érkezhetnek át, folyamatos szoptatás mellett.


Az alkohol más. A vér alkohol szintje pár óra után már biztosan visszaáll, és mivel a tej legnagyobb része épp a szoptatáskor termelődik, ezért nagyon én nem is fejegetnék a kukának emiatt.


Találtam Neked egy kis táblázatot, magad is kiszámolhatod, attól függően hogy mit és mennyit iszol, mert az sem mindegy, hogy milyen alkohol...


[link]

2013. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Off.Hú kedves kérdező de nagy pa@aszt voltál a 3-assal!
2013. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg igaza volt. Nem kellene az ősanyáknak mindenbe beleokoskodni. Az nem bunkóság? Könyörgöm nem árvaházba adja a gyerekét csak elmegy pár órára szórakozni. Ettől nem lesz lelki sérült a babája.
2013. szept. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
3-as válaszoló, te már beteges vagy!
2013. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

7-es vagyok, hármas furcsán fogalmaz, de ahogy elolvastam a kérdést, nekem is az volt az első gondolatom, hogy hogy tudja 6 hetesen ott hagyni ennyi időre. Én biztos elvinném magammal a buliba, szopizna és aludna, egy 6 hetes még nagyon rugalmas.


Ami az alkoholt illeti, nyilván mindenkinek más az elképzelése arról, hogy miről nehéz lemondani.

Egy szoptatós anya szerintem se igyon egy pohárkánál többet.

Én pl. lassan 16 hónapja semmilyen tejterméket és tejszármazékot tartalmazó ételt nem fogyasztok, mert a babám még szopik és tejfehérje allergiás. Nekem ez esik nehezemre, mert a joghurt, a kakaó már nagyon hiányzik. Mivel az alkohol nekem sosem volt fontos, így én arról könnyen lemondok, nem okoz problémát egy buliban sem, de hát nem vagyunk egyformák, van, aki alkohol nélkül nem tud bulizni.

2013. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!