Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lefejt anyatejet a hűtőből...

Lefejt anyatejet a hűtőből hogyan adod a babádnak? Hogy kell megmelegíteni?

Figyelt kérdés

Miben tárolod? Miben melegíted? Cumisüvegből adjátok neki, vagy kispohárból?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2013. szept. 13. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Én aventes poharakban tartottam. Még most is (8éves) tudom használni másra a poharakat, szóval örülök, hogy anno beszereztem. Tiszta pici befőttesüveg, tejgyűjtő zacskó.

Nem mikróban melegítjük a tejet. Langyos vízbe kell tenni.Nem úgy, hogy a zacskót a vízbe, hanem valami tálkába és úgy a vízbe (mintha vízgőz fölött melegítenél). Persze nem túl gyors így a felengedés, de ugye minél több tartalmat szeretnénk megőrizni belőle.

Aztán persze mehet az üvegbe. Adhatod kanállal is, ha tudod. Ez már rajtatok múlik, hogy hogy tudjátok.

2013. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. És ha csak a hűtőbe teszem be, akkor is így kell gondolom. Én arra gondoltam még, hogy forralok vizet, és abba teszem az aventos poharat és úgy melegszik fel a tejci, utána cumisüvegbe és a babának. Így nem lehet?

Köszi előre is.

2013. szept. 13. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
én fejés után a cumisüvegben teszem a hűtőbe aztán melegitek vizet és abba álliitom a cumisveget mig megmelegszik,én igy csinálom
2013. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bevallom, nálunk a férjem szerzett be jó áron egy cumisüveg melegítőt (de pl aventes pohár is mehet bele persze) miután megelégelte az első két hétben a tűzhelyen vízfürdőben melegítős mutatványt :) szerintem jó kis szerkezet és biztosan nem lesz melegebb vagy hűvösebb mint kellene.

Ha még fiatal a baba, nem adnék neki cumisüveget, bezavarhat, viszont a pohárhoz azért ügyesség kell és némi idő, mire belejöttök. 5 hónapos a picim, szoptatom, de estére mindig kap plusz tejcsit (lefejt+hűtő), és cumisüvegből, ettől semmi zavart nem észleltem nála

2013. szept. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Ha csak átmenetileg kell a pótlás, akkor a gázos vízfürdő (ahogy leírták) költségkímélőbb. De hosszabb távon tényleg egyszerűbb lehet egy üvegmelegítő - bár leginkább akkor, ha a baba egyáltalán nem szopik, mert ugye az üveg az mumus...

Én inkább szopibarát módot javasolnék, nem az üveget.

2013. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak most adnám neki a cumisüvegből, a napokban beszerzem a fagyasztáshoz szükséges eszközöket (zacskót), de addig sem szeretném kiönteni, olyan nehezen indult be a tejem, nagyon sajnálnám. Viszont mellbimbóvédővel vagyok kénytelen szoptatni, mert befele forduló a mellbimbóm, és szakember segítségével sem tudtuk úgy megoldani, hogy be tudja kapni a baba. Így, hogy a védővel szoptatok, és néha kap cumisüvegből tejcit, így is van ez a zavar, vagy csak akkor, ha közvetlen a mellbimbót szopja?
2013. szept. 14. 18:49
 7/7 xStefix ***** válasza:

A védőnek inkább akkor van jelentősége, ha egyébként próbálnál/szeretnél nélküle is szoptatni, mert a csupasz bőrt idővel nehezebben fogadhatja el a baba. De ha folyamatosan védőt használsz, akkor ez a része "tárgytalan". (Bár azért később megpróbálkozhatsz még a sima szoptatással is, hátha a babád is ügyesedik közben. Ki tudja.)

Mondjuk azt azért még érdemes tudnod, hogy védővel esetleg nehezebben ürül ki a tej, ezért befolyásolhatja a tejmennyiséget. De ezt nem azért írom, hogy akkor mostantól ezen aggódj!, csupán figyeld magad, mert előfordulhat, hogy néha rá kell majd gyúrnod a tejre szopival és/vagy fejéssel, ha szükséges. (Anno én is védővel szoptattam egy ideig, ráadásul a lányom hipoton is volt, de nekem nem okozott a védő ilyen gondot, úgyhogy látod, nem törvényszerű, amit írtam.)


Az üvegezés is elsősorban akkor lehetne problémás, ha "simán" (is) szoptatnál. Viszont, a cumizavarnak van egy ún. "szándékbeli" formája is, amikor a technikával nincs gond, viszont a baba rájön, hogy az üvegből könnyebben jön a tej, ezért idővel lustul a szopása és egyre kevésbé érdeklődik iránta. Ez pedig védő mellett is megeshet (főleg, ha védővel is nehezen szopik a baba).

Szóval az üveg mindenképp nagyobb mumus, ebben a helyzetben is. Ha pár alkalomról van csak szó, az még nem gond, de ha rendszeresen kellene pótolnod, akkor inkább mást válassz.


Egyébként, ha már védő is, a lefejt tejet én inkább tartalékba tenném el és a szopira koncentrálnék most főleg. Azt ugyan nem írtad, hogy mennyi idős a pici és mennyire ügyesen szopik, de ha nehezen indult be a tejed, akkor jót tenne, ha sokat-sokat szoptatnál és a pótlást csak extra-végszükségre hagynád, hogy a cici végig eddzésben maradjon. :)

2013. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!