Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy szoptathassak?

Mit tegyek hogy szoptathassak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hetes,császárral született. 5. napon indult meg a tejem,elejétől fogva nehézségek voltak,kivérzett mindkét mellbimbóm,ödémásodott,gyulladt..stb. Mire a kórházból kiértünk (1hét),elapadt a tejem. Szorgos fejéssel és igény szerinti szoptatással sikerült visszahozni,fejésenként 80-120ml tejet. Viszont amíg nem volt,tápszert kapott pótlásként,már a kórházban is..nagy melleim vannak,a baba nehezen "tartja benn",illetve elalszik szopizás közben,akár órákig is szopizik és csak íy tud elaludni is. Most már nics segítségem,a férjemnek dolgoznia kell, a család vidéken él. Nincs időm fejni,mert a babám egész nap cicin akar lenni vagy kézben. Enni-inni-pisilni sincs időm,a tejem megint kevesebb..nem szopik hatékonyan,így tápis pótlást is kap a fejt tej mellett.. Most azt találtam ki hogy napokig csak szoptatok akár egész nap szoptatnám válott mellből,hátha azzal szaporítódik a tej és az ő technikája is fejlődne... Bocsi hogy ilyen terjengős vagyok de kimerült vagyok,nem bírom a komfortcicizést,"etetős-szopizást",altatós szopizást csinálni úgy hogy közben fogy a tejem és semmire nincs idő,van hogy este pisilek először. A férjem segít ahogy tud,de cicije ugyebár nincs.:) mit gondoltok? Köszönöm!!!

2013. okt. 10. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire értek hozzá, szerintem jól csinálod, szurkolok. :)

Esetleg próbáld ki a hordozókendőt, az én fiam cicin kívül abban alszik nagyokat, a testkontaktus is segít a tejtermelésben, és amíg rajtad van, el tudod látni magad.

2013. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, eloszor is probalj megnyugodni, ne stresszelj, meg nagyon pici a babad, az elejen meg nehez tudom, de aztan szepen lassan,minden nap egy picit konnyebb lesz. Te is ki fogod tudni alakitani a napirendet, es a szopizasba is bele fogtok jonni. A legjobb tejszaporito maga a baba, vagyis minel tobbet szopizik, annal tobb tej termelodik. A potlassal az a baj, hogy ha potolsz, akkor nem teszed tobbet cicire a babat, vagyis nem termelodik tobb tej, mert a mell azt az informaciot kapja, hogy elegendo ez a mennyiseg. Es igaz amit irsz, a tejhez fontos a pihenes es a valtozatos etkezes is, igy muszaj enned. A hazimunkan ne aggodj. Sok turelmet kivanok!
2013. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,kedvesek vagytok!!!

Szóval ha gyakorlatilag egész nap rajtam van,hagyom hogy cicizzen,váltogatva X időnként a melleimet akkor beindul a kereslet-kínálat? Nem akarom cumiztatni tovább,hasfájós is és a cumit is okolom emiatt..akármennyire is kólika-ellenes.. A komfortszopizástól csak azért tartok hogy árthat az "evős-szoptatásnak" mert így nem tanulja meg hogy enni kell a ciciből,nem nyammogni rajta. Vagy rájön magától is? Most velünk alszik,azóta éjjel önkiszolgál,ez buzdított fel hogy talán mégis tud ő enni is nem csak cumizni. Csak a módszert nem tudom még..

2013. okt. 10. 21:17
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja és szoktam hordozni is de hamar sírni kezd abban is..reklamálós fajta baba.:) most kapott egy hintát is,egyelőre max tíz percet bír ki benne..
2013. okt. 10. 21:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagy valószínűséggel beindul a kereslet- kínálat. Most kell kitartanod, eddig is nagyon ügyesen csináltad! Remélhetőleg már nincs sok hátra és kevesebbszer fog szopni egy nap, beáll a tejtermelődés is. 4 gyermekem van. Mindegyiknél max. 2 hónapig tartott ez a zombi- időszak. 4 hónaposan már melltartó betét sem kellett, minden egyre jobb lesz. Jól csinálod!
2013. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak azt akarom mondani, h le a kalappal Előtted!!!

Nekem is pótolni kellett a babámnak, de bennem nem volt ennyi kitartás, ezért kb. hat hét után elapadt a tejem.

Az en fiam hasonló mentalitasu lehet mint a tied. Sokat sír (reklamál mindenért), hasfajos, nem nagyon van el egyedül.

Az első 6-8 hét alatt én így is kikeszultem.

Épp most raktam le egy maratoni altatas után.

Egy szó mint száz, bennem nem volt ennyi kitartás, és nagyon becsülnek h így "harcolsz"!

Kitartást és sok-sok erőt kívánok, jól csinalod!!!!!!


12 hetes fiúcska anyukaja

2013. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm,jól esik a bátorítás... Tényleg köszönöm!!!!
2013. okt. 10. 22:36
 8/17 ElsiNiki ***** válasza:
Sziasztok! Először én is gratulálni szeretnek, nagyon jo anyuka vagy! Nekem a Motherlove More Milk kapszula segített, bar mar lassan ugy érzem magam, mint egy házaló ugynok, mert minden szopis problémára ezt írom..:) de nekem tenyleg nagyot segített. Negy es fel hónapos a Főnököm, es a kezdeti tapszerezes utan - hala Istennek - kizarolag szopizunk. Es van egy klassz Honlap is: www.lll.hu es a válaszkész szülők Egyesülete is tud segíteni, ha kerdesed van. Minden jót!
2013. okt. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 xStefix ***** válasza:

Te már "önerőből", egyedül ráléptél a sikerhez vezető útra, úgyhogy én is gratulálok neked! Nagyon ügyes vagy, csak így tovább! :)

A Liga honlapját én is ajánlom, sok hasznos infót olvashatsz ezekről a napokról és a legfontosabb szopis összefüggésekről. (De az alapokra már te is szuperül ráéreztél!:)

2013. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat jelent a bíztatásotok! Ma még nem adtam pótlást,csak cicin van,igyekszem két mellből etetni de bealszik meg nem dolgozik meg a hátsó tejért..ellenőrzöm,jön-e még és amikor már fészkelődik,még csak az átlátszóbb,hígabb tej jön... Így sosem lakik jól,nem üríti ki a cicit és a kakija is zöldes lett...újabb talány. :/
2013. okt. 11. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!