Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 mellből szoptatok 20 perceke...

2 mellből szoptatok 20 perceket. Amikor a második ciciből szoptatok, fejhetek közben az elsőből? 7 napos a babám. Medela swingem van.

Figyelt kérdés

2013. okt. 31. 06:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd szoptatás után.
2013. okt. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ani25 ***** válasza:
En sose szoptattam 2 mellbol, mindig eloszor az egyikbol aztan a kovetkezo etetesnel a masikbol! Nem fejtem a mellem de ha egyszer egyszer megis mindig azt fejtem le amibol etettem es meg maradt benne! :)
2013. okt. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De mièrt 2 mellből szoptatsz? Nincs elèg egybe?! De akkor mit akarsz mèg lefejni? Mert egy 7 napos babának elègnek kène lenni ugy max 90ml.Nem èrtelek! :)
2013. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Miért szeretnél fejni?

(Nekem mondjuk volt rokonom, aki így csinálta, de ő tejleadó volt és időt akart spórolni, azért szoptatott és fejt egyidőben.)

Mondjuk minden baba más és más, de egy 1 hetes baba rendszerint nem 20 perc alatt jut el a hátsótejig, hanem hosszabb idő alatt. Én ezért azt javasolnám, hogy ne válts mellett 20 perc után (10 után meg pláne), hanem addig hagyd az elsőn a babád, amíg magától el nem engedi vagy el nem alszik rajta. Ilyen pici korban még fontos, hogy alaposan kiürítse a melled, kiszívja a zsírdús hátsótejet, mert ettől fog hízni és nem mellesleg így el lehet kerülni a túl sok elsőtej miatti hasfájást is.

De ha mindenképp fejni akarsz pl. tartalékolásképp, akkor szoptatás után vagy két szopi között fejj.

2013. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tejszaporítàs miatt gondoltam. Még nincs elég tejem, egy mellből 40 grammot tud kiszívni. 20perc jut 1 cicire. Többet nem tudok, mert van egy 2,5 éves isitthon.
2013. okt. 31. 18:06
 6/8 xStefix ***** válasza:

Hidd el, megértelek, de a babánál jobb mellszívó nincs, gondolom, ezt tudod...

Átmenetileg sem tudod megoldani, hogy ennél tovább szopizzon a babád? Pl. valahogy lekötni a nagyobbat. Vagy ha van módod, tedd a picit kendőbe, úgy akár "menet közben" is szopizhat, ha szeretne, így több időd jut a nagyra. Illetve, ha egyszerre nincs annyi időd, akkor esetleg kínáld őt meg többször, az is segíthet.

Az igény szerinti szoptatásnál nem nagyon van jobb módszer, ami felszaporítja a tejet, a baba megnyugtatásáról nem is beszélve... Nem bántólag írom neked, de nem érdemes órához igazítva vagy az időt maximalizálva szoptatni, főleg hosszabb távon, mert hamar megbosszulhatja önmagát. (Többek között nekem is majdnem elment a tejem emiatt.) Kicsit furán hangzik, hogy "ennyi időm van rá"; a baba gondozására annyi időnek kell lennie, amennyi szükséges. Persze tudom én is, hogy nagytesó mellett ez már nehezebb, nekem is kettő van, de meg kell próbálni jobban kielégíteni a pici igényeit, legalábbis akkor, ha kitartanál a szopi mellett... (Nekem is a kendő segített ebben, ezért is írtam.)

2013. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az elsőt 11 honapig szoptattam, tudom, hogy sok idő sajnos. Milyen hordozókendőt ajánlsz? Mert az jól hangzik.
2013. nov. 2. 17:40
 8/8 xStefix ***** válasza:

Én Close kendőt használtam az elején, ez tulképp egy hibrid: egy előre formázott hordozó és egy rugalmas kendő keveréke. (Újabban Caboo néven fut, ha jól tudom..) Nekem is egy gyakorlott hordozó anyuka ajánlotta, aztán Pesten a Hordozóházban még pocakosan kipróbáltam és azonnal rástartoltam. :)

Imádtam, mert nagyon könnyű felvenni (olyan, mint egy póló), de biztosan tartja a babát és maximálisan megfelel minden követelménynek (támogatja a csípő fejlődését és rendesen megtámasztja végig a gerincet). Maga az anyaga vékony, így az én nyári fiamnak külön is jó volt, de van hozzá egy sálszerű rész is, amit a baba háta mögé lehet kanyarintani, ha hidegebb van. Nem hosszú maga az anyag, nem kell bonyolultan kötögetni, nem lóg le a sárba.. ami nekem fontos szempont volt, mert én az ilyen hordozókat szeretem (mei-tai-om és csatos háti hordozóm van még).

"Hátránya" annyi, hogy limitált a használhatósága: csak elölhordozásra alkalmas (elöl "ül" a baba, vagy esetleg fekszik és pl. szoptatod benne), és max. 7-8 kg-ig ill. 4-5 hónapos korig jó (a rugalmas kendő-volta miatt). Éshát újonnan elég borsos az ára, olyan 20 ezer forint körül van, de használtan találhatsz olcsóbban is. (Tipp: Én is használtat vettem és hogy visszahozza az árát, ismerős anyukáknak nagyon olcsón kölcsönzöm.)


De ezen kívül is jó lehet bármilyen újszülöttkortól való hordozókendő, rugalmas kendő, babaerszény, esetleg karikás kendő. Ezekben legtöbbször lehet szoptatni is. Többféle jó márka létezik belőlük, de általában igaz, hogy amelyik magasabb árfekvésű, az azért jobb is, minőségben, kényelemben is... De ez nem azt jelenti, hogy az olcsóbb az tutira nem jó.

Amit nem ajánlok (még picik vagytok hozzá): kenguru(!!!), mei-tai, háti hordozó.


Ha jobban érdekel a dolog, szerintem kérdezz meg egy hordozási tanácsadót vagy nézz körül a www.hordozo.hu oldalon (ez a Hordozóház weblapja).

2013. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!