Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megtudná nekem valaki mondani...

Megtudná nekem valaki mondani hogy 2-hetes kislányom nak menyi teát athatok két szoptatás között? Menyi a minimum amit megihat hogy utána normálisan egyen is?

Figyelt kérdés

Első kisbabàm és nem tudom! Szegènyem nàthàs és szeretnèk neki több fojadékot adni de anyatejet azért anyit mégsem kelene! :/

Ès a teàba lehet rakni cukrot? Ès ha igen menyit? Egyentalàn lehet izesíteni?



2013. nov. 7. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Jézuuuus! Miért nem lehetne sok anyatejet??? Az a legjobb, a teát felejtsd el, a cukrot főleg. Adj neki sima vizet, ha nagyon akarsz, de nem kell semmi, anyatej, és kész. :)
2013. nov. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Igazad van, felesleges lenne neki anyatej, ha nem éhes! Csak újabban divat állandóan szoptatni.

Ha két órát kibír két szopás között, akkor nem kell neki semmilyen tea. Ha viszont nem, akkor lehet, hogy nem elég neki a tejed. Akkor ezen kell változtatni. Még ilyen picinek felesleges teát adni.

2013. nov. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem divat az állandó szoptatás, régen is így csinálták.

Szoptatáskor először hígabb tej jön, amivel a baba a szomját oltja. Ha pár percnél tovább szopik, utána jön a sűrűbb, laktatóbb, táplálóbb tej,amivel jóllakik.

Megfázott csecsemőt célszerű gyakrabban mellre tenni, így ő többször tudja a szomját oltani, nem fogja túlenni magát, mert ösztönösen többször eszik keveset. Ha már meggyógyult, ő is visszatér a régi kerékvágásba. A megfázott csecsemő gyakrabban kel fel éjszaka, ez ilyenkor természetes.

Nyugodtan tedd mellre többször, teára semmi szükség!!!!!

Az anyatejtől jobban gyógyul!

2013. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, még hozzátenném, nem állandóan kell szoptatni, hanem igény szerint.
2013. nov. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se adj neki teát, jól írta az utolsó: az előtej hígabb, a szomjat oltja, így természetes, ha többször, kevesebbet szopik (pláne, ha nem kap levegőt az orrán és nincs türelme hozzá). Az anyatej pedig jobb "gyógyszer" mint egy gyógytea. Egyébként max. 1-2 kanál vizet szoktak adni ilyen piciknek, ha kánikula van vagy lázas, cukros kamilla teát pedig csak szorulásra ajánlanak (de mindenképp javasolt minél később megismertetni a babát a cukorral, hogy később könnyebben elfogadja a nem édes ízeket, tiszta vizet is).

És ha még nem tetted, vidd el orvoshoz (vagy hívd ki), mert nagyon picike még. A doki is biztos ad ajánlást, ha rákérdezel, itasd-e bármivel vagy se.

2013. nov. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora gyerek anyatejen (vagy tápszeren) kívül SEMMIT nem kaphat. Ártanál vele neki. Cukrot legalább 1 éves koráig jobb ha kerülöd.
2013. nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már mindent leírtak, ami fontos. Teát ne adj neki, főleg ne cukorral.
2013. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!