Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás esélyei a második...

Szoptatás esélyei a második babánál?

Figyelt kérdés

Az első gyereknél úgy alakult, hogy a melleimen semmiféle változás nem volt terhesség alatt sem (kivéve a bimbóudvar sötétedést), nem duzzadtak meg, semmiféle még apró változást sem észleltem. Szülés után sem történt semmilyen változás, nem volt tejbelövellés, fájdalom, feszülés, semmi. De azért volt valamennyi tejem, a baba aránylag ügyesen szopizott, csak lassan, általában egy jó órát eltartott két mellből. Méricskéltem is, és 2 hét elteltével úgy tűnt végre beindult a dolog, legalábbis a mért menyiségek szerint (bár ez szerintem nem nagyon mérvadó, a mérleg sem pontos), de ez csak 2 napig tartott, és utána drasztikusan kezdett csökkenni a tej, a baba egyre ingerlékenyebb lett, és a 3. hét után végül pótlást is kapott, 2,5 hónapos volt mikor teljesen elapadt a tej, és abbahagytam a szoptatást, akkor már csak üvöltött a cicin, ha rátettem. Fejni sosem sikerült, se elektromossal, se kézivel, se kézzel. Fájdalmat sosem éreztem a melleimben, a bimbóm se sebesedett ki.

Most várandós vagyok, és most se érzek semmi változást a melleimben, és félek, hogy most se lesz tejbelövellésem a szülés után. Ez normális egyáltalán, hogy az elmarad, másnál is volt ilyen? Ez esetleg valami hormonhiány? Terhességi tüneteim se voltak egyik terhesség alatt sem, még enyhe keményedések sem, vagy jóslók, vagy hányás...stb. Segíthet valami gyógynövény (na nem a klasszikus köményes szoptatós tea, meg a homeós bogyó, mert az semmit sem ért)?



2013. nov. 10. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Vagy hormonos probléma, vagy egyszerűen csak túl kevés a tejtermelő mirigyed. Sajnos ilyen előfordul. Próbálkozz amíg tudsz, aztán ha nem megy, hát nem megy. Te megtetted amit tudtál, nehogy ostorozd magad a dolog miatt. Tudom, a védőnők, és mindenki azt sugallja, hogy ha az anya egy ml tápszertis ad a gyerekének, akkor már nem is jó anya, de nem ezen múlik!
2013. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!