Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 3 hetes és 2 napos....

Kislányom 3 hetes és 2 napos. A szopizás általában 1 órán át tart, aztán alszik 2 vagy 3 órát. Jó ez így?

Figyelt kérdés
A védőnő és a doktornő más véleményt mond. Az egyik szerint ne hagyjam 3 órát aludni, a másik szerint nyugodtan alhat 3 órát. Olyan rossz, hogy azok, akik elvileg szakemberek és akiktől az ember segítséget várna egymásnak ellentmondó tanáccsal látnak el. Megosztanátok velem saját babátok alvás evés szokásait?
2013. nov. 12. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem had aludjon amíg jól esik neki. a kisfiam kb 4- 4és fél óránként szopizott egy időben, bár ő elég nagy mennyiséget evett egyszerre. de miért tart 1órán át a szopizás? nekünk max fél óra volt pelenkázással mindennel együtt :)

(amúgy nekem is mondták h keltsem fel 3óránként szoptatni mert le fog esni a vércukorszintje)

2013. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan alhat 3-4 órát, ha amúgy rendben fejlődik a súlya. A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy az etetések között próbáljuk tartani a 2-4 óra szünetet, így majd szépen beáll kb. 3 órára a gyerkőc. Így is lett.

Viszont az 1 óra szopinak sok. Komfortcicizik a babád, azzal nyugtatja meg magát. Szerintem érdemes lenne a szopik idejét max. fél órára korlátozni, lehet, hogy így ki fog ázni a cicid, és sebes is lehet attól, hogy ennyit van a baba szájában.

Picinek az én babám is ilyen volt, evett, aludt, volt, hogy 4-5 órát is. Nem kell kelteni, éjszaka sem, ha szépen hízik.

2013. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ne hagyd 3 órát aludni??? ezt nem is értem. még a nagykönyv is azt irja hogy 3 óránkánt egyen egy baba.
2013. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babám elkajálgat 1-1,5órát, mert nagyon lassan eszik. Közben büfiztetés, peluscsere, majd alszik 3-4 órát. Én is sokaltam a kaja időt, de azt mondta a védőnő, hogy lassú evő és ennyi, na meg persze komfortcici, de neki ez így jó és hagyjam. Nálunk működik.
2013. nov. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 hónapos, nála is egy óráig tart egy szopi, lassú evő, ez van, nem gond. Attól függően, mennyit evett, alszik 2-3-4 órát. Szerintem jó ez így nálatok is. Ha megy a súlya, pisi-kaki ok, akkor nem kell ébresztgetni :-)
2013. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért tart ilyen sokáig a szopi, mert sajnos nem vagyok egy tejcsárda. Amikor elkezd szopizni jön rendesen, de hamarosan már nagyon küzdenie kell érte. Nagyon aranyos, mert kitartóan szívja és érzem is, ahogy időközönként megindul a tej, olyankor hangosan nyel és a másik cicim szúrni kezd. A baj ott van, hogy így is mindössze 60 max 80 grammot tud kiszívni a ciciből, vagy még annyit sem és éhes marad. Ilyenkor megkapja a másik cicit is amiből kortyol 20 grammot és jóllakottan büfizik, elalszik. Mérem minden etetéskor a kevés tej miatt. Azt a mellemet lefejem amivel a szopizást kezdtük. 10 -20 ml között tudok fejni még. Nagyon szeretném anyatejjel táplálni, sokat küzdök, hogy legyen, de nem találtam még meg az igazán hatékony módszert. Ittam szoptatós teát, Karamalz sört, ettem homeo bogyót és most fogom a More milket kipróbálni. El vagyok keseredve, mert a nagyobbik gyerekemmel rengeteg tejem volt már a kezdettekkor is. Tudom, hogy nem ez határozza meg, hogy milyen anya vagyok, de mégiscsak az anyatej a legjobb.
2013. nov. 12. 13:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Pisi minden pelusban van, kaki is naponta többször.
2013. nov. 12. 13:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az órát! A csecsemőknél még nincs meg az a rossz szokás, hogy túlalussza magát. Amig kell alszik, amikor éhes sír, amikor jóllakott abbahagyja a szopit. Ne stresszelj ezen.

Pendüljetek egy húron! :)

2013. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!