Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha nincs mellbimbó...

Mit tegyek, ha nincs mellbimbóm a szoptatáshoz?

Figyelt kérdés
Hamarosan gyereket szeretnék vállalni, de a mellbimbóim akkorák mint egy ferfié, amivel szoptatni sem lehet. Nem kicsik a melleim, de esztétikailag sem szépek a bimbóim miatt. A Philips Avent Niplettét szeretném megpróbálni, de más lehetőséget is várok, amivel tartós eredményt tudok elérni. Kicsit drágának tartom, de végső esetben rá szánom a pénzt, mert nem szeretnék majd bimbóvédővel szoptatni, azt hallottam nagyon macerás (de ha szükséges akkor azt is bevállalom a gyerek egészsége végett). Aki használta már, milyen eredményt ért el?

2013. nov. 18. 02:48
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Hasonló helyzetbe voltam mint te! A Niplette nekünk semmit se ér, ugynis az a befelé forduló mellbimbón tud segíteni, a kicsin nem. Nekem nem vált be, semmit nem segített. Csak bimbóvédővel tudtam szoptatni. Szerencsére a Niplettet kölcsönbe kaptam, tehát nem adtam ki pénzt érte. Esetleg próbálj meg használtan venni ha mégis megpróbálod, bár a mellbimbó méretén bem tud segíteni.

Ha veszel bimbóvédőt akkor arra ügyelj, hogy eleinte mini méretűt vegyél, mert nagyon nagy a normál méret egy újszülöttnek.

16 hós még mindig szopis kislány anyukája

2013. nov. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem lévő írta. A bimbóvédőtől ne idegenkedj, nálam se volt más megoldás, 9 és 10 hónapig szoptattam úgy.
2013. nov. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mások azt írták, hogy a bimbóvédő miatt sokkal tovább kell ébren maradniuk éjszaka. Elő kell venni, rátenni, majd a végén tisztítani és elrakni, ezért gondoltam macerásnak, de ezek szerint nem lesz majd más választásom. Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 19. 00:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, macerásabb volt. Én sose fekve szoptattam, ez így eleve macera. Este odakészítettem a bimbóvédőket a fotel mellé, reggel elmostam, fertőtlenítettem. Általában 3-4 db volt használatban. Igazából akkor macerásabb, mikor elmész valahová, legyen mindig a táskában belőle. De mondom, meg lehet szokni és nálunk nem volt más megoldás. (3.)
2013. nov. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! 3 éve szoptatok 82. gyerek) lapos mellbimbóval.

Ami a legfontosabb, hogy ez nem akadály a szoptatásban és semmi segédeszközre nincs szükség, csak az alábbiakra:

-lehetőség szerint ragaszkodj hozzá, hogy már a szülőszobán mellre tedd a babádat, hogy az első élménye ne egy killó műmell (cumisüveg) legyen, hanem az, amiből táplálni szeretnéd

-próbálj olyan helyen szülni, ahol nem adnak azonnal pótlást a babáak, vagy ha adnak, azt pohárból teszik, hogy ne okozzanak cumizavart a babádban

-mielőtt a szájába adod a melled, morzsolgasd a bimbót az ujjaid között és felcsippentve told a szájpadlása felé


Az első babámat eleinte bimbóvédővel szoptattam pont azért, mert elvitték szülés után (nem volt EÜ oka) és csak a 2. nap délelőtt kaphattam kézbe és nulla gyakorlatom volt, na meg egy tejbelövellt, kőkemény mellem, amit nem tudtam kimaszírozni - szóval lehet azzal is szoptatni, csak nehéz és a tej elapadásához vezethet egy gyengébb szopóreflexű babánál


érdemes megnézetni még a kórházban a baba nyelvfékét i, hogy nincs-e lenőve (mert akkor nem tudhja elég nagyra nyitni a száját).



de lehet így is szoptatni, sőt kb 2 év után már ki is állnak a bimbóim majdnem egész nap, nem csak a szopik után ;)

2013. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mármint 2. gyerek természetesen :D


na de a lényeg, bimbóvédő sem kell, viszont érdemes szoptatással foglalkozó könyveket/képeket nézni, videót ekresni a youtube-on a helyes mellretételről, rengeteg ilyen van, na és ott vannak a szoptatási tanácsadók is, akik segítenek benne , de a lényeg, hogy az első 2 óában veled lehessen és gyakorolja a szopizást!!!

2013. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mellbimbó sokat nő és formálódik(akár csak a mell :S ) terhesség és szoptatás alatt, én 8 hétig bimbóvédőztem, napi 1x sterilizáltam, egyébként csak elmostam sima vízzel (Avent mini), de csak akkor lett elég a tejem a babámnak amikor elhagytuk egyik napról a másikra(elég ügyes lett már akkorra, hogy bimbóvédő nélkül is tudjon szopizni)
2013. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!