Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tehetek még valamit a tejcsi...

Tehetek még valamit a tejcsi mennyiségének növelésére vagy örüljek, hogy még fele-fele arányban elég a tápszert adnom? Igény szerint szoptattam, ittam lactoherbet, iszok bőven, mindkét mellből egyszerre. Stb.

Figyelt kérdés
5 hetes a babám, és sajnos már az elejétől tápszert is kap.(4,5kg-val született és nagyon esett a súllya). Nem tudtunk idáig átálni a csak szoptatásra, és hát ez egy ördögi kör, úgy érzem picit minden nap csökken a tejcsim. Van még esélyem? Tapasztalat?
2013. nov. 28. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

hívj szoptatási tanácsadót, vagy telefonon közeli szoptatási ambulanciát, keress rá neten, ha kell házhoz megy.

én 6 hetesen hívtam, akkor kb 10% anyatej volt, hamar több lett, elejétől kezdve szoptaníttal adtam, próbáld ki, féléves korára minimálisra csökkent a tápszer (napi 3x45-60, a kezdeti 6-7szer 120ról), most 22 hónapos, még bőven van most is.

2013. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Elég ha csak a babád előtt hívod tejcsinek!

Nekünk, normális, érett, felnőtt kismamának nyugodtan mondd úgy, hogy "tej".

2013. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 3,5 hónapos, van tejem, mégis 2 hete úgy éreztem, nem elég neki. Urtica urens 5 ch-t szedek azóta, homeopátiás cucc, nekem ő a 3. baba, és ez mindig bejött! 3×5 szem naponta, és újra bőven van tej. Egy próbát neked is megér, ha van olyan patika a közeledben, ahol homeós cuccokat lehet kapni. Sok folyadék, jó a tea is, mondjuk én a tejszaporítót használom (mecsek), nekem az jött be. És minél sűrűbben etesd, akkor a tej jobban termelődik, és ő sem lesz annyira éhes, hogy kiakadjon, ha kevés mégis. Én ilyenkor próbálom 2 óránként etetni!
2013. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tehetsz igen. tedd mimnél többször mellre a babádat és csak az után adjál pótlást és ne cumisüvegből, hanem pohárból kiskanállal. Ha megteheted akkor alakítsd úgy a napodat, hogy 23-napig ne is menjetek sehova hanem próbáld igény szerint szoptatni illetve fejjél sokat, hogy serkentsd a tej termelést még akkor is ha nem jön.
2013. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

na,jönnek a kötekedő-nem segiteni akarók..

nekem nagyon bejött a maláta sör-Karamalz-és a krumpli,minden mennyiségben.egy próbát megér-én nem adnám fel.és esetleg a fejés is

2013. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!