Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nehezen, szinte soha nem...

Nehezen, szinte soha nem büfizik a kisfiam, van valakinek bevált trükkje?

Figyelt kérdés
Simogatás, ütögetés sem használ.. :-( hiába büfiztetem 10-20perceket...
2013. nov. 29. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Faj emiatt a pocakja? Mert ha nem akkor szerintem nem kell mindenaron bufizni. Kisfiam is nagyon ritkan bufizett. Olyan is volt, hogy egy etetes utan akkar 40 percig is staltam vele fel ala, utogettem a popsijat, simogattam a hatat megsem volt eredmeny. Hat, hogy oszinte legyek erre par nap utan nagyon rauntam. Igy szopi vagy tapszer utan picit megsimiztam, megutogettem es ha bufizett akkor jo ha nem akkor meg nem. Neki soha nem volt ebbol gondja. Sot ejszakai etetesnel tobbszer bealudt a cicin es ugy tettem le aludni. Az elso hetekben en is mindent megprobaltam mert azt hittem bufizni az eltfontossagu. De ha nem megy neki szerintem felesleges, hacsak nem faj emiatt a pocija. Lehet nem is nyel levegot, akkor meg mit bufizzen fel? :)
2013. nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :-) hát úgy vettem észre, h ilyenkor nem is alszik el ( órákig is fent van, hol nyugiban, hol sírva ), vagy azért mert nem jön a kaki, vagy mert a tej visszajön ( egy idő után )! Amint sikerül neki kakilni vagy "visszahányni" a tejet egyből elalszik.. Éjszaka én sem próbálkozom büfiztetni! :-)
2013. nov. 29. 11:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Anyukám leírása szerint én is ilyen voltam, semmi sem használt, a hasfajóságot kinőttem, büfögni meg felnőttként sem tudtam...most hogy terhes vagyok "sikerül" nagyon ritkán.Bajom biztos nem lett belőle.
2013. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz , ha nem büfizik. Az én kislányomnak van, amikor 1 óra. Éjszaka nyilván nem járkálok vele ennyit, hanem leteszem szépen aludni. Egyébként, ha felemeled, lerakod 4X, 5X egymás után, vagy pár perc elteltével, az szokott segíteni.
2013. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? az én fiam se böfögött kb másfél hós koráig, akkor kezdett el, én is tök aggódtam az elején ahogy egyik válaszoló írja volt hogy én is 40 percet sétáltam, sőt volt hogy köv szoptatásig , így tettem úgy tettem semmi! ma már olyan profi 4 hós hogy hason , ülve, simán böfög akkorát :D amúgy nem gond, majd menni fog neki is
2013. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
1hetes és 2napos :-) ma 9-13ig ébren volt, mert nem ment neki a kaki, végül sikerült, azóta alszik.. :-) Mindent próbáltam neki, hogy tudjon, de nem használt, végül sikerült neki magától...
2013. nov. 29. 15:42
 7/14 anonim ***** válasza:

nekünk is nehezem ment eleinte a büfi. hiába járkáltam vele , tettem le-emeltem fel újra, semmi.

aztán jött az isteni sugallat a páromtól: a vállamra tettem, hogy a gyomorszája kb a vállamon legyen és úgy járkáltam vele. olyan édes volt, mert később már támaszkodott is, és olyan volt, mintha a "kocsmapulton támaszkodna" :)

na, így sikerült a büfi, nem is kicsik :)

2013. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az elején az én fiam sem böfizett, mondtam is a védőnőnek, ő meg azt mondta, ezt is meg kell tanulniuk a babáknak. Most már 5 hós, nagyobbakat böfög, mint az apja. :D
2013. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is bevalt a felvesz-letesz modszer. Ha par perc alatt vallon nincs eredmeny, akkor picit lerakom a hatara. 1-2 perc mulca felveszem, ilyenkor hamar kijon. Ha megsem, akkor esetleg megismetlem. Egyebkent a szopi elejen mohok, olyankor is nyelnek sok levegot. A "hanyast" ugy tudod megelozni, h az elso moho 10 perc utan kicsit bufizteted, es utana folytatod a szopit. Igy elkerulheto, h a levegore meg tejcsi keruljon, amit aztan ki kell nyomni, mert az utjaban van kifele. Vegul: turelem, meg nagyon pici a babad, ezt is meg kell tanulnia!
2013. nov. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, néha van már büfi, remélem beáll majd neki.. :-) most a kakival küzdünk.. :-(
2013. nov. 30. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!