Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájhat kisbabám hasa amiatt,...

Fájhat kisbabám hasa amiatt, hogy anyatejet és tápszert is kap? Hasfájós babák anyukái, babátoknál hogyan jelentkezik a hasfájás, evés közben vagy után?

Figyelt kérdés
7 hetes babám szopik, de sajnos két mellből sem elég neki a tej, ezért pótolni kell tápszerrel. Mindent megtettem azért, hogy több legyen (bogyók, teák, gyakori szoptatás, szoptatási tanácsadó is volt nálunk), de sajnos kevés a tej. Milumil peptit kap pótlásként. Az utolsó két etetésnél szopizott, büfizett, szépen ette a tápszert a cumisüvegből aztán hirtelen elvörösödött, kiköpte a cumit és iszonyatos sírásba kezdett és bekakilt, alig tudtam megvigasztalni. Evett még egy kicsit, újra büfizett és nyöszörögve, sírdogálva aludt el az ölemben. Majd meg szakadt a szívem érte. Létezik, hogy 7 hetes korban alakul ki a csecsemőkori hasfájás?
2013. dec. 3. 11:10
 1/4 Tica0121 ***** válasza:
Igen, fájhat tőle a hasa. Vagy attól, hogy nem megfelelő neki a tápszer. Az én babám 2 hónapos korában lett hasfájós, amikortól tápszert is kapott. Nála a tápszerváltás let a megoldás, Novalac Allernovát írt fel a doktornő, ettől már nem fájt neki. :)És mindig etetés után kb fél órával kezdődtek a kínok, volt, hogy egész éjszaka sétálgattunk vele, mert elaldudni sem tudott.
2013. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tica0121 ***** válasza:
És még amit kifelejtettem, hogy a doktornő nekünk azt tanácsolta, hogy két etetés között adjak a picinek vizet, ugyanis a tápszertől kemény lesz a kakija és fáj neki, amikor kijön.
2013. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Tica0121!

Köszönöm, hogy válaszoltál! Eléggé el vagyok keseredve, mert nem elég, hogy kevés a tej, de most még ez a fránya hasfájás is kínozza szegénykét.

2013. dec. 3. 14:02
 4/4 Tica0121 ***** válasza:
Kitartás! Hidd el, hamar elmúlik!!! Próbáljátok meg a Novalac Allernova tápszert, hátha beválik Nektek is!
2013. dec. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!