Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kicsi a mellem, inkább...

Nagyon kicsi a mellem, inkább cici csak. Így is fogok tudni szoptatni?

Figyelt kérdés
50kg, 170cm vagyok, és nagyon kicsi a cicim. A legkisebb méretű melltartóthordom. 20éves vagyok, nővéremnek már általános iskolában is nagy mellei voltak, most meg még nagyobbak, ő mégsem tud szoptatni. Anyukám se szoptatott minket, pedig őket is megáldotta a sors. Annak örülnék ha megnőnének a melleim, de vajon fogok tudni? lesz elég tejem? kinek volt kicsi cicije, mégis szoptatott? mikortól fog látszani a melleimen is hogy terhes vagyok?
2013. dec. 9. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mell mérete semmilyen összefüggésben nincs a későbbi szoptatással. Kicsi mellben is lehet elég tej, annyi amennyi a babának kell.
2013. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tejmirigyek száma kb. ugyanannyi kicsi mellben, nagy mellben. Abban sincs összefüggés, hogy a nővéred meg anyukád nem tudott szoptatni. A nagymamámnak tejmirigyei sincsenek, anyukám sem tudott szoptatni engem, a nagynénémnek meg annyi teje volt hogy 3 babának is jutott :)
2013. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem A-s a kosárméretem, terhesség alatt megnőtt B-s-re, 9 hónapig szoptattam, (6 hónapig csak anyatejes volt) a kislányom hagyta el, még vagy 4 hónapig utána is volt tejem. Sőt, ha nem lett volna olyan macerás, akkor anyatej leadó is lehettem volna, annyira sok tejem volt. Így egy csomó ment a fagyóba meg a lefolyóba. Szoptatás után újra A-s lett a mellem. Most megint terhes vagyok, egy picikét már nőtt szerintem, férjem szerint nem :-) De a szoptatástól nem félek! :-D
2013. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
persze hogy fogsz. Egyik barátnömnek nem hogy kicsi melle nem volt hanem semmi nem volt. csak a bimbóudvar volt kicsit kidudorodva. melltartót sem tudott soha horrdani mert nem volt mit beletenni. 9 hónapig szoptatott és a fia hagyta abba, teje lett volna még. A szoptatás alatt volt rá jó az A kodaras melltartó. AZóta van egy minimális melle de az A kosaras melltartó már megint kicsit nagy, de már hordja azért:) A mellén csak annyi változás volt a terhesség alatt hogy a mellbimbók mindig meg voltak merevedbve. A mérete nem nött csak amikor megszült.
2013. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47 kg és 164 centi voltam terhesség előtt, A kosaras melltartóban elvesztek a melleim. Mindig merev kosarast hordtam, így a melltartótól úgy tűnt, hogy vannak melleim. Mikor teherbe estem iszonyatosan fájtak a melleim, mivel tejmirigyeim voltak bőven, mint később kiderült. Sokat nőttek terhesség alatt, 1. gyerekkel napi 3-4 dl tejet tudtam más babáknak is adni a saját babám mellett, a 2. gyerekkel napi 1 liter tejet adtam le az anyatejgyűjtőbe. 85 C-s melltartó kellett. 22 hónapos a kislányom, még szopik, és most 75 B-s melltartót hordok.
2013. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja... terhesség előtt 70 A-s melltartó nagy volt.
2013. dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Julie S ***** válasza:
Terhesség előtt nekem sem volt nagy mellem, A kosaras. De melltartó nélkül is simán elvoltam. Aztán terhesség végére a duplájára nőttek és simán szoptatok. Édesanyámnak is ugyanilyen kicsi melle volt és ő is tudott anno szoptatni engem 9 hónapig.
2013. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon kicsivel szoptattam 1,5 évig!!!!Pozitív hozzáállás!!!Ez a legfontosabb,de tényleg. Sok sikert! :)Én is 50 kg,és 160 cm vagyok,szóval alapból kis termetű.Nincs összefüggés.
2013. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

A mell méretét a zsírszövet adja, az viszont leépül a terhesség alatt és helyette elburjánzik a mirigyszövet. De önmagában még a mirigy mennyisége se befolyásolja olyan nagyon a szoptatást (kivéve, ha tényleg nagyon kevés vagy nincs); a legfontosabb a szoptatási gyakorlat, mert ez dönti el, hogy mennyi tejed lesz! Nem a méretek, adottságok vagy bármi egyéb.

Egyébként pedig a nagy mellű nőknek gyakran gondjuk szokott lenni a szoptatással, szóval ebből a szempontból nem kell őket irigyelni.


Ajánlom olvasásra:

[link]

2013. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!