Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják hogy nem lehet...

Miért mondják hogy nem lehet inni szénsavasat? Mitől puffasztja a babát ha a szénsav nem megy át a tejbe?

Figyelt kérdés
Ezt sosem értettem. Én nem iszom szénsavas vizet, bár alkoholmentes sört napi 3 dobozzal. Semmi baja a lányomnak a szénsavtól -és a tej se bubis:)- csak nem tudom mi az ami puffaszthat ha a szénsav nem kerül át. És itt most a szénsavas ásványvízre gondolok nem az agyoncukrozott löttyökre amik amúgy sem egészségesek.
2009. nov. 23. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Én iszom bubis vizet, kólát is, semmi baja a babának.

7hetes babám van.

2009. nov. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezen én is mindig jót mosolygok :) elképzelem a szénsavas anyatejet... vannak elképesztő tévhitek...

Kedves kérdező, remélem nem haragszol meg, ha adok egy kéretlen jótanácsot, ill. megosztom veled a velem történteket. Jó sokat felszedtem terhesség alatt (egyébként is, a kaja látványától is hízom), szüléssel lement 7-8 kg, tök jó volt minden. Gondoltam a szoptatással majd megy a többi is, plusz ittam nyakra főre a laktoherbet, gyümölcslevet majd 1 hónap múlva elkezdtem az alkoholmentes sört is, napi egy dobozzal. Aztán 3-4 hónap múlva azt vettem észre, hogy visszajött az összes szüléssel leadott kiló... és még egy kicsi :( nem állítom, hogy csak a sör tehet róla, de a helyedben nem innék 3 dobozzal semmiképp. A tejtermelésnek állítólag (persze ezt már utólag tudtam meg) elég napi 1 pohár sör, lényeg a sok folyadék fogyasztás. 12,5 hónapig szoptattam, amíg csak cici volt, napi 4-5 liter folyadékot ittam (kívántam is), és érdekes, ahogy csökkent a cicizések száma, úgy csökkent a vízigényem is. Amikor a vége felé már csak reggel szopizott, alig csúszott le másfél liter ásványvíz egy nap.

Ja, egyébként most küzdök a feljött kilókkal, de talán elindultak lefelé, amióta nincs szopi.

Bocsi, ha úgy érzed, beleszóltam...

2009. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekem nagyon jól esik a sör és nem csak a tej miatt iszom. Szerencsére eddig 1 deka sem jött fel az 5 hét alatt mióta iszom ezt.

De köszönöm hogy megosztottad a tapasztalatodat.

2009. nov. 24. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én meg eszem egész nap, és mennek le a kg-ok. Van hogy napi fél kg is! 60kg voltam, nem tudom meddig megy ez még így, jó lenne ha megállna.
2009. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!