Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptat és a háziorvosa...

Aki szoptat és a háziorvosa nem ajánlotta a védőoltást? Miért? Ha igen akkor miért? Meggyőző érvek érdekelnek.

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Én szoptatok és kaptam védőoltást, és nemcsak a magam védelmében hanem a kisbabám védelmében is. Az anyai szervezet képes megbírkózni a védoltással, kifejleszti az immunanyagokat melyek az esetleges fertőzés legyőzéséhez szükséges. A szoptatás során az anyatejjel minden immunglobulin átmegy a kicsibe ezért vannak védve a szoptatott kisbabák minazon betegségekkel szemben melyre az anyai szervezet védettséget szerzett. A pici babák immunrendszere viszont önmagában még éretlen a közvetlen védőoltásra adott "válaszreakció" tekintetében ezért a 3 éven aluli gyermekek esetében ha nem veszélytettek valamilyen szempontból ( krónikus betegségek, immunhiányos rendellenességek...stb )nem ajánlják a védőoltást.

A szoptatott babák tekintetében pedig az a legideálisabb ha az anya oltva van és a kicsi az anyától szerez védettséget.

2009. dec. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is kaptam tegnapelőtt, lányom 9 hónapos lesz 8-án.

Ja és ingyen oltottak.

2009. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de tényleg ingyen kapják a szoptatós anyukák? Ha igen, kell valami igazolás erről a védőnőtől?
2009. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hetfon kerdeztem a gyerekorvost,aki nem ajanlotta mondvan hogy meg nem telt el a 18 honap ami a vedooltasoknal szukseges altalaban.

Kedden a parom belazasodot... 39 C ...ugyelet szerda reggel,mire megvizsgaltak mar en is szarul voltam.Vegeredmeny hogy valoszinuleg megkaptuk,de mivel semmilyen alapbetegsegunk,legzesi nehezsegunk nincs, erosek vagyunk, stb igy hazakuldtek, hogy otthon kuraljuk ki magunkat.Csak amennyiben valtoznanak a tunetek menjunk vissza.

Babank 6 honapos anyatejes,napkozben anyosnal van,d ejjel velem alszik,mert fogzik es 1,5 orankent kel...Amugy maszkban jarunk es parom,miutan nala volt eleg sulyos a helyzet,kulon szobaban van azota...

Idaig semmi tunete fiunkon az influenzanak(kopp-kopp) remeljuk meguszta.Ezeket azert irtam le,mert ez volt a masik erve a gyerekorvosnak,hogy nem minden esetben kotsz ki az intenziven...

2009. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem H1n1 de azért leírom. Tavaly novemberben a kisfiam 1,5 hónapos volt, és én, mint szinte minden évben beoltattam magam infulenza ellen. Idén is kértem a sima és a h1n1 oltást is. Tavaly kizárólag anyatejes volt, de még most is szopik naponta 2x. Semmi baja nem volt egyik alkalommal sem, és eddigi 14 hónapja alatt sem. Még egyszer sem volt lázas, nem köhögött, nem volt taknyos.

2009. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom ha te beoltatod magad attól a babád még nem lesz védett!!!!
2009. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én tegnap felhívtam a védőnőmet azt mindta ingyenes anyának is apának is ha 1 éves kor alatt van a gyermek. És az anyatejjel nem megy át tehát nem védett a gyerek csak azzal véded ha te beoltod magad szóval ha jön vki aki nincsen beoltva akkor vagy elkapja vagy nem vagy ha séta közbe vagy valahol. Még nem oltattuk be magunkat holna megyek a háziorvosunkhoz megkérdem ő mit ajánl aztán döntök.
2009. dec. 6. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lesz védett a gyerek csak te.
2009. dec. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ezért nem ajánlotta: a vakcina az agyi idegeket érintő Guillain–Barré-szindrómát (GBS), a klasszikus krónikus, gyulladásos demyelinisatiós polyneuropathiát, válthatja ki. A betegség az idegeket támadja meg, bénulást és légzési nehézségeket okozhat, sőt még halálos kimenetelű is lehet.

Hasonló eset történt már az Egyesült Államokban 1976-ban, amikor az influenza elleni vakcinát 10 héten belül visszavonták, mert több ember meghalt az oltóanyag miatt, és a GBS megjelenése nyolcszorosára nőtt.

Az új vakcinát nem tesztelték megfelelően és hatásai jelenleg ismeretlenek. Az oltás során az élő vagy elölt vírusokat, kikerülve a „szolgálati utat” egyenesen a szövetekbe juttatják. Az immunrendszer magasabb fokozatba kapcsol, hiszen támadás érte, és megpróbál ellenanyagot termelni. Ám, ha túl gyenge, sok mellékhatás léphet fel, ami komoly károkat okozhat. D-vitamin szedését ajánlja azoknak, akik szeretnének felkészülni az őszi hónapokra. Már több tanulmány során is bizonyították, hogy a D-vitamin-szint fontos szerepet játszik a vírussal való megfertőződés kockázatának esetében. Az orvosok szerint minél magasabb a szervezetében található D-vitamin-szint, annál kisebb az esélye, hogy megfázna vagy influenzás lenne. Bár influenzajárvány esetében még nem vizsgálták a vitamin hatékonyságát, biztos nem árt.

2009. dec. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!