Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Holnap lesz 3hetes a babám,...

Holnap lesz 3hetes a babám, és pár napja alig tudom szoptatni. :- ( Volt valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Folyton feszeng, kiköpi a cicit, újra vissza, rángatja a fejét, mint mikor keres. Már nem alszik el szopi után, nehéz megnyugtatni. Pocakfájásra gondoltunk, de minden evésnél?? Sokszor olyan mintha éhes maradna, bár síráson kivül ennek nem sok jele. Olyan érzésem van h egyre kevesebbet eszik (csak bimbóvédővel tudok szoptatni, máshogy nem veszi el sajnos). Lehet ez a fejlődési ugrás, gyakrabban kéne szopiztatnom? De ha éhes akkor nem nyugodna el nem? Attól rettegek, h nem ismerem fel az igényét és elapad a tejem. :-(

2014. febr. 9. 11:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
47%
nem lehet hogy kevés a tejed? próbáld meg egyszer lefejni a tejed szopizás előtt, hogy lásd elegendő-e... gyakrabban nem hiszem, hogy szoptatnod kéne, mert elméletileg ha van elég tejed, eszik annyit, amennyi elég neki következő evésnél... (de nyugodtan cáfoljatok meg)
2014. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
*evésig
2014. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
100%
én biztos vagyok benne hogy a fő gond a hasfájás! az enyémek ugyanezt csinálták. az első 3 hónapot végig szenvedtük
2014. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
47%
Éhes és türelmetlen a babád, mire újra kapja a következő adagot, addigra már kiborul.Szerintem nem elég a tejed neki, vagy nem tápláló. Ugye nem fogyókúrázol? Eszel rendesen?
2014. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
62%
Ha egyből szopi után sír, akkor szerintem inkább éhes. Nekem hasfájos is volt a fiam, így én is ráfogtam hogy biztos a hasa fáj, de közben meg éhes maradt. 2ciciből etettem, de attól meg aztán tényleg nagyon fájt a pocakja, így maradt a tápszer 30-60ml kell pótolnom neki, most 3hónapos, még mindig csak 30-60ml pótolnom és nem minden evés után. De ha sír és csak rángatja a cicitől akkor kap tápszert is.
2014. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
100%
szerinem egyértelmű hogy a hasa is fáj,meg még éhes is. ezért van az hogy feszeng evés közben. enne de közben a hasfájás is kínozza.
2014. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
62%

A hasfájást álltalában nem egész nap tart. Inkább délután és az esti órákban jelentkezik.

Próbálj szopi után fejni ki tejet, ha tudsz fejni akkor elég tejed van.

2014. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:

Nem fogyózom, dehogy. Sajnos étvágyam nem sok van, de igyekszem enni és inni is. Fejni is próbálok, kb 20 ml van még evés után, bár ma hajnalban nem sikerült fejnem. Ma reggel próbáltam lefejni a mellem, kb 45 ml jött ki, bár utálom ezeket a fejőket, mindig keresgéknem kell a jó helyzetet. Bár a melleim sem nagyok... Szóval lefejtem, cicire raktam amit azért szivogatott is és utána mint a szél betolta a lefejt tejet is üvegből. :-( Ez volt bal mellből. Oda kellett volna még adnom a jobbat is? És ha abból eszik kicsit akkor a következő etetést melyik mellel.kezdjem? Gondolom a másodikat nem üríti ki teljesen...

Hasfájásra Infacolt és Biogaiat használunk. Tejet már nem iszom, sem vaj sem sajt. Nem tudom mivel segíthetnék még neki.

2014. febr. 9. 12:04
 9/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy erős a tejleadó reflexed? Az én babám ugyanezt csinálta, és kiderült, h az volt a baja, a hasának meg semmi. Túl erősen ömlik a szájába azért köpi ki, de persze utána keresi mert éhes.

Próbáld úgy szoptatni, h a baba torka feljebb legyen mint a melled. Ha ez a baj akkor ez idővel beáll majd.

2014. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:
Ezen agyalok most. Általában folyik ki a szája sarkában a tej, előke nélkül nem eszünk, de abból is csak a vízhatlan jó, a sima pamut egy perc alatt ázik át. Ez a szoptatási helyzet hogy érhető el? Valami döntott testhelyzetel? És lehet hogy ez két hétig nem zavarta? Illetve szerintetek lehet a teák miatt (Lactoherbet vagy Mecsek teát iszom, napi max két csészével).
2014. febr. 9. 12:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!