Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezhet olyan hogy bizonyos...

Létezhet olyan hogy bizonyos mennyiségű tejnél képteken vagyok többet termelni? (többi lent)

Figyelt kérdés

A nagyfiamnál és úgy néz ki a most szoptatott lányomnál is a max evésenként 90g, napi össz pedig 500g. Az igény pedig már több lenne. A fejés sem javít a dolgon és a gyakoribb mellretétel sem.

Más is volt így?.Létezik ilyen, hogy ennyit tudok és nem többet?



2014. febr. 16. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam magamról. Ennyi és nem több. Mindig kellett egy kis pótlás, ez van.
2014. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan oldottad meg a pótlást, minden szopi után pótoltál vagy egy-egy evés tápszer volt? Meddig sikerült így még anyatejet adnod a babának?
2014. febr. 17. 03:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is!
2014. febr. 17. 03:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is végig csináltam...2 hétig 1-1,5 óránként cici 3 hósan....nem lett több! Most fél éves, ugyan annyii van!kb. 500-600 mili....pótoltam donor tejjel, most hozzátáplálok, de így is kell pótolnom, este kispohárból!Cumit nem veszi el, kínlódás!
2014. febr. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is mindent megpróbáltam, de nekem is pótlást kell a adnom kislányomnak. Nem tudom az okát. A nagylányomnál literszámra volt tejem. Mindig szopival kezdjük és utána kap cumisüvegből tápszert. 4 hónapos, 3 hetes kora óta pótolunk. Ameddig csak akár egy csepp tejem van addig fogom szopiztatmi.
2014. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Van ilyen, de elvileg ritkának kéne lennie. Inkább olyan szokott lenni, hogy valakinek kisebb a tárolókapacitása és ezért gyakrabban kellhet szoptatni.


Kérdező, mióta próbálod növelni a tejed? Mivel?

Mennyi idős a kicsi? Miért méred (még)?

Az igény szerinti szopin kívül kap valamit? Cumi, üveg, bármi, ami nem cici.

2014. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az igény szerinti szopin kívül eddig nem kapott mást, ma adtam neki először pótlást ( lefejt anyatej) mert 50g után még nagyon éhes maradt. 2 hetes a pici, mindkét mellből szopik. 4150 g-mal született, min. 600-at kellene ennie a védőnő szerint. 1 hét alatt 60 g-ot hízott, ami nem sok.
2014. febr. 17. 13:39
 8/8 xStefix ***** válasza:

Na, hát olyan nincs, hogy mennyit kéne ennie, ne indulj el ebbe az irányba, mert nagyon félrevihet! Ez egy pici feketepont a védőnőnek.

Olyan már van, hogy épp nem elég a babának, ami van, de nem azért, mert a mérleg szerint keveset szopott, hanem azért, mert Ő JELZI neked.


Miután mindkét melledet csutra kiette, mit csinál? Ő maga engedi el a cicit, vagy te veszed el? Ha nagyon és vigasztalhatatlanul sír, akkor megértem a pótlást, de ha nem, akkor valószínűleg nincs is rá szükség. Próbáltad újra szoptatni?

A tejserkentésnek az a legjobb módja, ha sokat-sokat szopik a baba - ha most gyakrabban szeretne, akkor most gyakrabban. Ilyenkor 2-3 hetes korban is van egy ún. növekedési ugrás, amikor megnőhet a tejigénye. Ha ilyenkor kitartasz és törekedsz a csak szopira, akkor jó eséllyel pár nap múlva már több lesz. - Viszont minden adag pótlás, még akkor is, ha lefejt tej, elnyújtja a dolgot és növeli az esélyét a problémáknak.

2014. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!