Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves babám szeretném az...

1 éves babám szeretném az éjszakai szopiról leszoktatni, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
A kistesót várjuk, 10 hetes vagyok és már nagyon kimerült a sok éjszakai szoptatástól. Napközben nincs gondom. Arra gondoltam, hogy vennék ilyen gyermekitalt, ami tápszer helyett van egy év felett és azt adnám cumisüvegből. Biztos vagyok benne, hogy minimum egyszer megéhezik még éjszaka, nem szeretnék semmit, vagy vizet adni. Tudnátok esetleg ilyen italmárkát javasolni?

2014. febr. 19. 21:10
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
Milumil tejital,lányom szerette.
2014. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Jégtánc ***** válasza:
Estére vacsorára mit eszik?
2014. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fhú, ez változó, általában azt, amit mi. Mert nagyjából gyerekkompatibilisen étkezünk. Nem későn eszünk. Lefekvés előtt pedig szopik, az elég neki. Általában főtt ételt eszünk, vagy valami tésztát, esetleg kenyérfélét. Nem szeretnék többet vagy nehezebb ételt adni neki vacsira, mert amikor néha kicsit később eszünk, akkor gyakran egész éjjel forgolódik, mert emészt és fáj a pocakja. Nem olyan régen kezdett el rendesebb adagokat enni. Eddig mindenből csak csipegetett. Kb. 2-3 hete eszik "sokat".
2014. febr. 19. 21:23
 4/7 Jégtánc ***** válasza:
Lehet hogy az esti tejed nem elég már. Ha cicin alszik el este akkor próbáld ki hogy előtte tejitalt adsz.Vagy utána.Végülis egy próbát megér.
2014. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A tej alkalmazkodik a babák igényeihez táplálóság tekintetében. AMúgy efelől kétségem sincs, hogy elég neki, egyszerűen én nem akarom tovább szoptatni, mert fáj és kimerült vagyok. Most olvastam egy kutatást, hogy a tápszeres babák is ugyanolyan gyakran kelnek, ez csak városi legenda, hogy "betápszerezem jól, aztán alszik reggelig". Van amelyik gyerek alszik, de az anyatejjel is aludna. Szóval én leginkább a fájdalom miatt szeretném éjszakára elválasztani és azért, hogy hátha a tejital annyira nem érdekli és akkor azért már "nem éri meg" felkelni neki. Eddig cumizott, az nagy segítség volt, visszaadtam a szájába és kész, de kb, egy hónapja egyik napról a másikra kikőpi és nem kell neki, még az alvásából is felébred, ha azt próbálok neki adni. :(
2014. febr. 20. 08:37
 6/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy szomjúságra kel éjszaka... próbáld vízzel, teával kínálni. az is lehet, hogy melege van ezért ébred éjjel, hogy igyon.

én igény szerint szoptatom 9 hónaposom, de éjjel nem eszik nagyot, ebből következtetek, hogy inkább csak iszik, sőt, inkább csak komfortcicizik. (mi még csak játékból etetjük, nincs még kiváltva egy kaja se)


szerintem esti utolsó cicizés és utána legyen víz, vagy tea, bár szerintem szoptatás híve vagy te is, mert már elfáradsz, azért nem akarod így etetni, de közben kételkedsz :) pedig (sajnos) sok anyuka a fura régi tanácsoknak köszönhetően teáztatja még mindig éjjel a gyerekét szopi helyett (a tápszeres megint más történet) és mégis felnőnek ezek a gyerekek is és boldog babák, meg nem is alultápláltak.


szóval elméletileg ez a teáztatás, vizeztetés amúgy is leszoktathatja a babót az éjjeli ébredésekről, hisz ez már nem olyan jó buli, mint a cicizés, inkább alszik :)


de..


az átszoktatás fáradtságos folyamat ám, nem gyors, lehet, ez is kifáraszt...


esetleg egy szoptvtási tanácsadót keress meg LaLecheLiga szakembert, aki lehet, olyan ötletet ad, ami a legjobb ilyen esetben :)


lehet, neked kellene erősítened egy kis vas szedéssel, hogy bírjad a gyűrődést :)


kitartás :)

2014. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Hát, valóban nem vagyok egész biztos a dolgoban, de a vas ide már régen nem elég erősítésnek. Ide masszív alvás kellene. :D Így, hogy várandós is vagyok, totál nem bírom tovább. Vannak egyéb, napközbeni nehezítő tényezők is, msot nem részletezem, de azért döntöttem így. Most annyit csináltam, hogy az esti cicihez kap tejitalt is. Eddig lecsökkent az ébredések száma, úgyhogy lehet ez is elég. Két ébredéssel már elvagyok, öttel nem. Szóval éjjelre cicit adtam neki, de most sokkal kipihentebb vagyok.
2014. febr. 22. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!