Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónaposom nem akar szopizni...

10 hónaposom nem akar szopizni, öklendezik a bimbóvédőtől, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egész eddig bimbóvédővel tudott csak szopni, nem is volt ezzel probléma. Két napja azonban nem hajlandó cicizni, én majd' eldurranok, ő meg sír, mert éhes. Most lefejtem és üvegből megitta, de ez így nem állapot... Amúgy már csak 3x cicizett naponta, de most nem tudom, mi van. Elválasztja magát? Ilyen hirtelen? De akkor üvegből hogyhogy elfogadja? Lassan jönnek a felső fogai, lehet, hogy azok zavarják? Teljesen tanácstalan vagyok, szeretném még szoptatni, de nem tudom. Üvölt, elfordul, tekereg, megfeszíti magát, ha cicit lát. :(
2014. márc. 5. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
sokszor az elválasztás pont igy történik egyik napról a másikra. Én nem is eröltetném iylen esetben, ezzel a 10 hónappal böven megkapta amire szüksége volt, amig van még tejed addig add neki cumiból, mást nem is tudsz tenni mert ha nem fejed le be is gyulladhat.
2014. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányomnál is pont ez volt, csak 6 hetes volt.

A védőnő és a gy.orvos is azzal jött, hogy biztosan megfog jönni a havi bajom, ilyenkor a gyerekek elutasítják a mellett, a szopást, mert megváltozik a tej íze, stb .. stb ..

A lényeg az, hogy egyszerűen nem hittem el, hogy szülés után 6 héttel nekem aztán megfog jönni. Főleg szoptatás alatt .. és bizony megjött.

Én is fejtem neki, úgy elfogadta, de mellből (akár b.védővel, akár anélkül) esélytelen volt.

Végül oda jutottunk, hogy 3,5 hónapig fejtem neki. A végén már vegyesen kapta, elsőnek a.tejet, utána tápszert.

Aztán már csak tápszeres lett a végére.

2014. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Ez szopisztrájk. Az elválasztás fokozatosan történik. Ha kitartó vagy visszaszoktathatod. Lehet hogy a fogzás miatt utasítja el, vagy unalmas a cicizés.

Próbáld meg akkor kínálni mikor félálomban van, hátha úgy jobban elfogadja. Megpróbálhatod bimbóvédő nélkül kínálni. Amíg nem szokik vissza addig meg az a legjobb amit most csinálsz, hogy fejed és megissza. Ennyi idősen már nem lesz cumizavaros, de azért adhatod neki pohárból azért, hogy - ha eddig nem gyakorolta- a pohárból ivást megtanulja.

Sok szerencsét, kitartást!

2014. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Szerettem volna/szeretném egy éves koráig szoptatni, de most ijesztő a helyzet. Bimbóvédő nélkül eddig sem fogadta el a cicit, de nem is volt eddig ezzel baj. Most is ébredés után egyből mellre tettem, de csak a jobb oldalit fogadta el, kb. 2-3 percre, mikor megfordítottam már üvöltött.

Nem tudom, hogy meg fog-e jönni, a szülés óta elég kaotikus a menzeszem, lehet, hogy ez is közrejátszik, de az eddigi alkalmak előtt nem volt ilyen probléma. Akkor egyelőre marad a fejés, és óvatosan próbálkozom tovább, hátha... Csak olyan rossz látni, hogy szenved, ha előveszem a mellem. :(

2014. márc. 5. 10:26
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Pont itt az ideje abbahagyni a szoptatást, már elég nagy.
2014. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, hogy nagy már, de most akkor tápszerezzem, mikor itt a tej (ingyen)?
2014. márc. 5. 11:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nem dehogy tápszerezd ha van tejed, amig van tejed fejjed és add neki cumiból.
2014. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Igen szeritem állj át tápszerre. Egyrész jobb ha ennyi idősen már nem cicizik és ő nem is akar, minek kínzod magad a fejéssel.
2014. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 6-8 as válaszoló! Nem igazán értelek, de isten bizony kíváncsi vagyok az érveidre.

Miért jobb, ha egy 10 hónapos gyerek már nem szopik?

Miért jobb a tápszer, mint az anyatej?

2014. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

bimbóvédő nélkül próbáltad? hátha úgy szopizna.


tesóm lánya sem volt hajlandó szopizni, csak lefejve itta, aztán tesóm rájött, hogy félálomban elfogadja, úgyhogy mindig alvás közben tette mellre... hátha, nálatok is működne...

2014. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!