Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lefejjem a maradékot vagy nem...

Lefejjem a maradékot vagy nem kell?

Figyelt kérdés
Ket hetes a babàm,eddig fejtem mert véres,sebes volt a bimbóm.begyógyult,ma újra kezdtem a szoptatàst.üvegbol olyan 80korul evett viszont 100-120at siman lefejtem..amkor most ha sikerul folytatnom a szoptatast akkor szopi utan le kell fejnem a maradekot?igy hogy fog beallni a kereslet-kinalat?
2014. márc. 10. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jól lakik a ciciből akkor már nem kell fejned, kivéve ha már szétszakad a cicid de a baba nem tud annyit kiinni. Nincs olyan hogy maradék, a tej folyton termelődik, ha egész nap fejnéd kisebb nagyobb mennyiségben egész nap jönne belőle. Minél többet fejed annál több tejed lesz. (ami részben jó, de ha nincs a babádnak ennyi tejre szüksége és nem akarod tejgyűjtő állomásra leadni a tejed teljesen fölöslges, hogy "literszám" legyen tejed) A kereslet kínálat úgy alakul ki, hogy ha a baba jollakott és maradt tej a ciciben akkor legközlelebb kevesebb tej termelődik majd. Eleinte sok van, hogy a természet gondoskodjon a biztos ennivalóról, de aztán beáll annyi mennyiségre amennyire a te adott babádnak szüksége van.
2014. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Még annyi, hogy 3 hónapos korban a babám elkezdett fogyni, nem látszott rajta semmi, de naponta mértem és így láttam. Elkezdtem megint fejni hogy több legyen a tej mert ő lusta és megelégedett annyival emennyi könnyen kijött, ami nehezen jött azt már bent hagyta. Ezt csak azért mondom, hogy majd 3 hónaposan jusson eszedbe ha a baba nem hízna, vagy többször kérne enni, éjszakánként többször ébredne. (nekem nem vált be a sok cicire tevés olyan szempontból, hogy sok tejem legyen, csak a fejéstől nőt a mennyisége, volt hogy egész nap 100g tejet evett a fiam, mert annyi jött ki könnyen, na ekkor döntöttem az ismét fejés mellett 2 hét múlva már nem kellett fejnem volt megint elég tejem)
2014. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!