Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bromocriptine-el teljesen el...

Bromocriptine-el teljesen el lehet apasztani a tejet, meddig kell szedni, honnan tudom h van-e még tej?

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elapad magától. Vagy miért akarod elapasztani?

Nekem mikor nagyon kevés tejem volt már, akkor kicsit kinyomtam a ciciből, párszor megcsináltam egy nap és pár nap múlva teljesen megszűnt a tejem. Semmi gyógyszer nem kellett.

2014. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja ha megnyomod a cicid, vagy a mellbimbót erőteljesen, akkor jön valami? Többször próbáld, ha nem jön akkor már nincs, meg ha nem is csomós a melled.
2014. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a nyomkodástól nem indul be ujra a tej?
2014. máj. 21. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyi ideig, és milyen adagot kell szedned, attól függ, hogy mire szeded. Szülés, vetélés, stb. utáni tejapasztásra nyilván más az adagolás, mint aki "csak" tejcsorgásra szedi. Én tejcsorgásra napi 1 szemet szedtem, 4 hónapig. De mivel nálam stressz okozta a tejcsorgást, a kúrák után szépen vissza is jött a tünet. Most, hogy rendeződtek a körülmények, elmúlt.


Onnan tudod, hogy van-e még tej, hogy megnyomod. De ne naponta tedd ezt, maximum hetente, de inkább kéthetente.

Mivel a gyógyszer amúgy is vényköteles, az orvos mindenről fog adni neked tájékoztatást, mielőtt felírja.

2014. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha most kipróbálod és megnyomkodod, nem fog újra beindulni.

Akkor indulna ha sűrűn tennéd akár naponta többször.

2014. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom a teljes helyzetet, és kívülről könnyű okoskodni, pláne, hogy férfi vagyok, de egy másik oldalra szeretném felhívni a figyelmet.

Nagyon sok anyának nincs (elég) teje, még több csecsemőnek és babának nem jut elég. Ha teheted, kérdezd meg a védőnőt, hogy lehet leadni, elvitetni, stb. úgy tudom, szépen fizetnek érte, és amúgy is jót tennél, neked meg nem kerülne sokba.

Szóval szerintem az anyatej inkább áldás. Bocs, ha hülyeséget beszéltem, vagy nagyon másképp éled meg.

2014. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!