Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Klaritromicin tartalmú tablett...

Klaritromicin tartalmú tabletta szedése mellett lehet valahogyan szoptatni?

Figyelt kérdés
12 órával a gyógyszer bevétele után? ha lefejem előtte és csak keveset hagyom szopizni a babám? Nagyon nagy szükségem lenne segítségre, mert csütörtök reggel tudom legkorábban megszoptatni a fiam (szerda óta) azóta csak sír és én is. Eddig volt tejem, de most a napokban hiába fejem radikálisan csökkent a mennyisége, csütörtökig elfogy. A tápszert egyszerűen nem issza, vizet még csak csak tudok bele tölteni, teljesen le vagyok keseredve. Gyerek orvos csak holnap reggel rendel, de addig is valaki segítsen!

#klaritomicin
2014. máj. 25. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, en innen kaptam hasonlo ugyben gyors online segitseget, www.ibclc.hu/tanacsado Ki tudod keresni megyei vagy akar varosi szinten is a tanacsadot vagy ha ez nem akkor hivd fel az ugyeletes korhazat vagy gyerekorvost esetleg patikat vki biztos tud segiteni!
2014. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írtam több szoptatási tanácsadónak és az egyik már írt is. Szabad szoptatni, ma még módjával teszem, de holnap a gyerek orvost is megkérdezem (remélem ő is engedi). Hihetetlen, hogy volt valaki e világon aki vasárnap délben válaszolt!!! :D Az ügyeleteket is hívtam (ahova tartózunk és ahova nem) de mindnél csak várni és várni kellett aztán meg untam a zene hallgatást és letettem.
2014. máj. 25. 13:32
 3/6 A kérdező kommentje:

És amit írt: hátha valakinek segítség lesz

"A clarithromycin igen kis mennyiségben megy át az anyatejbe. A kutatási eredmények alapján kb. 150 mikrogramm/kg/nap mennyiség mehet át a szoptatott csecsemő szervezetébe a tejen keresztül. Ez nagyjából ezredrésze annak a dózisnak, amit egy 6 hónapos csecsemő kaphatna (120-265 mg/kg/nap)."

Thomas W. Hale, Ph.D.: Medications and Mothers' Milk, 2006.

LactMed: [link]

[link]

2014. máj. 25. 13:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam szoptatni a kisbabámat, de egyáltalán nem fogadta el a cicit. :(
2014. máj. 25. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, en valaszoltam! Orulok hogy tudtak segiteni, a szoptatas miatt ne aggodj, el fogja fogadni, februarban nekem is volt par ora massziv ideggorcsom mert nem akart szopizni de kitartoan kinalgattam es egyszercsak ment is. Majd azert irj hogy mi van veletek!
2014. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, elmondani nem tudom mennyire hálás vagyok, hogy felhívtad a figyelmem, hogy igen is próbáljak meg valamit tenni, kérdezni. Ismertem én ezeket az oldalakt, de úgy voltam butaságok, volt hogy írtam már (lll) de onnan senki nem válaszolt végül meg is oldódott a probléma. A kórházban pedig egy nagyon bugyuta szoptatási tanácsadó volt. (tudnék rá rondábbat is mondani, mert ha rajta múlt volna nem tudtam volna szoptatni sem) Na mindegy, most remélhetőleg jól alakulnak majd a dolgok.
2014. máj. 25. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!