Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt szoptatos kismamák!...

Tapasztalt szoptatos kismamák! Leirnátok nekem mit használtatok, szedtetek hogy beinduljon a tejetek? Milyen mellszívót, tejserkentöt?

Figyelt kérdés

3 éve császárral szültem a lanyunkat es 5 nap szoptatas+fejés után kezdett megindulni a tejem de kevés volt, 4 hét utan megjött az elsö mensim és elapadt 2 nap alatt. Ittam napi 3-4 liter vizet/ cukormentes ice teat, ittam laktoherb teat, karamalz italt, még a drága More Milk Plus kapszulát is megvettük hátha, de semmi... Ittam alkohol mentes sört, habart leveseket, köményes kajákat. Esetleg még azt leirnátok hogy szülés után hogy, milyen idöközönkent, meddig szoptattatok, fejtetek? Most várjuk öszre a 2. babánkat és nagyon szeretnék szoptatni vagy legalább lefejt tejet adni a babának majd. Köszi mindenkinek elöre is a válaszát!

20 hkm



#tejserkentés #fejés #tej megindítása
2014. jún. 12. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
a legfontosabb minél elöbb és minél gyakrabbna tedd mellre, ha olyan a kórház és bent tud eled lenni mondjuk a párod akkor ne is add le a babát hogy szinte egész nap tudjon cicizni. Érdemes egy szoptatási tanácsadóval is bezsélni, kb 8 hetes korig vannak rá prakttikák hogy vissza tudják hozni a tejet. Barátnöm 7. hónapban szült kora babát sürgösségi császsárral, 3 hétig inkubátorban volt a pici és szondán át táplálták, ö fejegetett de sok nem jött. AMint kivehette tette mellre és amikor haza mehettek (1hónappal szülés után) onnantól heti többször jött szoptatós tanűcsadó hogy beinduljon a teje, kb 5 hétig járt hozzájuk, most 10 hónaposa a kislány és még mindig naaponta többször szopik. Sokat küzdött érte a barátnöm, idöt, pénzt, fáradtságot nem kimélve de sikerült ez a lényeg.
2014. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi:) hat sajna amig az örzöben voltam nem hoztak be csak egyszer akkor is odatoltak aztan annyit böfögtek oda... Itt van... Most kapott enni ha gondolom szoptassam azert meg... Ja persze nem segitettek felülni sem nemhogy mellre rakni:S
2014. jún. 12. 16:50
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos ez sok helyen igy van, ezért érdemes szoptatás/baba barát kórházat választani.
2014. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

1. a gyereket használtam "tejserkentőnek". Pontosan mennyit szoptattad az elsődet. Úgy értem naponta mennyit?

2. a szopis tanácsadó (az igazi) jó ötlet

2014. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem minden evés után tedd mellre, akármennyit eszik is. Tényleg ott és akkor tedd mellre, amikor csak tudod. Mivel az első babánál nem igazán volt tejed minden erőfeszítésed ellenére, ezért én úgy mondanám, hogy nem vagy olyan típus (ne haragudj nem bántásnak szánom), sajnos van ilyen, van akinek ömlik a teje van aki meg pár cseppért és vért izzad.

Ezért azt mondom, szívd fel magad és vedd kezedbe a dolgokat már a kórházban is.


Én a medela swing fejőképet használtam, nagyon elégedett voltam vele.

2014. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Választási lehetőségem nem volt, a megyei kórházban szültem, itt csak ez van...

miután VIP szobába kerültünk őrző után, ott segitett a férjem is, munka előtt, után jött be, a sebem miatt elég nehezen mozogtam:S

elég aluszékony volt a lányom, később be is sárgult rendesen...hát olyan 3 óránként szoptattam, de 2 szoptatás között kézi mellszivóval fejtem(Avent és szerintem szar...) de nem volt bekeményedve sem a mellem mint a többi anyukának, az egyik bimbóm befelé fordul, ezért azzal csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, de azzal jol ment. viszont konkrétan tejet az 5. nap után tudtam fejni, addig viszont kérnem kellett tápszert, mert hiába cicizett a lányom 25-25 percet jobb és bal cicin, lemérték és ilyen 10-20 g-okat szopott csak utána meg orditott az éhségtől viszont elfáradt a szopásban....aztán gondolom kialakult valami cumizavar is mert otthon már nem akart ennyire szopni, pedig ott 2 óránként mellre raktam, de csak cicizett 40-45 percet, mikor visszamértem szintén 10-20 g-ok voltak csak...a súlya is 6 nap alatt esett 25 dekát, 3150-ről 2900-el mentünk haza és még sárga is volt.:(

A szoptatási tanácsadó "elfoglalt" volt, csak az 5. napon jött be de csak megnézte h szopik, nem segitett semmit, el is ment kb 5 perc után...Most külföldön lakunk, itt bababarát a kórház, a mostani dokim megnézte a melleimet, mert attol tartottam hiába nagyok a melleim, talán nincs benne mirigy...azt mondta nem látja okát hogy ne tudnék szoptatni.Mellszivót már vettem Medela Harmony-t meg Medela Swing-et, ezekről hallottam jókat.

2014. jún. 12. 17:43
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Jah, én nem kórházi szoptatási tanácsadó gondoltam, hanem igazira. :)

[link]

3 óránként 1000-ből egyet tudsz tartósan szoptatni. Nálunk a 20 percenként, illetve a mindennyikkra volt a realitás. És azt kell eldönteni ezt vállalod-e. Nálunk olyan két hónap volt, amíg a kereslet-kínálat fixen beállt.

2014. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én sem a kórházoi szoptatási tanácsadóra gondoltam, hanme magánra aki házhoz megy. (elsö votlam)
2014. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

értem, hát én nem tudtam hogy van ilyen h házhoz jön:)

ha tudtam volna biztosan igénybe veszem anno, itt a szülésznő jár ki szülés után, ő segit a szoptatásban.

2014. jún. 12. 21:43
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

azt írod hogy amellbimbóid befelé fordulnak!

Lehet ezért nemtudott elég hatékonyan szopni a babád és ezért apadt el a tejed!

Erre nem igazán jó a sima bimbóvédő!

befordult mellbimbóra van speciális bimbókiemelő!

Nézz utánna mert itt ezen a z oldalon sok anyukától halottam már hogy ezzel sikerült beindítani a szopt és így a tejcsit is!

Könnyű szülést,jó babázást!

2014. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!