Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mennyire szoptattok mások...

Ti mennyire szoptattok mások előtt?

Figyelt kérdés

Szóval az érdekelne mennyire szoptattok mások előtt?

Mondjuk a szüleitek előtt,férjed előtt,testvéred előtt,anyós-após előtt,barátnők előtt stb..?

Elég régóta szoptatok már,20 hónapja.

Természetesen a férjem,anyukám előtt bármikor.

Van,hogy tesóim előtt is,bár ők fiúk és kényelmetlenül érzik ilyenkor magukat és magamra hagynak.Van egy-két nagyon jó barátnő,előttük is szoptatok.De pl:apukám,anyósomék előtt nem szoktam,sem unokatesómék előtt. Akkor már kényelmetlenül érzem magam.

Ti,hogy vagytok ezzel?Mennyire feszélyez ez benneteket?Vagy mennyire érzitek azt,hogy ez magányügy?

Köszönöm a válaszokat!

Van egy apropó,amiért feltettem ezt a kérdést,majd a végén elárulom. :)


2014. aug. 10. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Férjem, nagyfiam, anyukám előtt természetesen.

Öcsém és a barátnője sem zavarnak, nem bámulják a mellem.

Engem még a saját apám sem zavar, bár ő csak benéz a szobába, ha látja, hogy szopizik a kicsi, akkor elmosolyodik, és nem jön be, nem akar zavarni.

Anyósom előtt is szoptatok, bár nem a legnagyobb örömmel.

A közeli családból após az egyetlen aki előtt nem szoptatok.


És jöhet a lepontozás, de nyilvános helyen sem vagyok hajlandó szoptatni, se kendővel, se a nélkül, sehogy. Inkább beülök a kocsiba, keresek pelenkázó helyiséget. Bár ez már nem téma, mert már csak reggel és este van fix cicizés, a délit már nem hiányolja, ha valamiért kimarad.

2014. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem szoptatok, most várjuk, hogy megszülessen végre a babánk, de a másik oldalról van tapasztalatom, ha nem baj leírom azt.

Több kisgyerekes ismerős, rokon van a környezetemben, akik szoptatnak és elsősorban nekem az teszi kellemetlenné az előttem szoptatást, ha azt látom az anyukán, hogy őt magát zavarja ha ott vagyok. Nekem természetes, hogy a gyereket meg kell etetni attól, hogy én épp náluk vendégeskedem még éhes a pici. Nyilván nem megyek oda és simogatom közben a gyereket, vagy ilyesmi, csak leülök és beszélgetek, ha azt látom, hogy neki ez nem kínos. Viszont egy elég közeli ismerősön láttam már, hogy úgy forgolódik, takargatja magukat, nyilván nem érezte jól magát, hogy én ott vagyok és mondtam, hogy kimegyek a fiúkhoz, majd szól, ha végeztek. Láttam rajta, hogy megkönnyebbül.

Én elég szégyellős vagyok, nem tudom, hogy mennyire fog zavarni ha valaki ott lesz, saját bőrömön még nem tapasztaltam ezt a helyzetet.

2014. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Bárki előtt, bármikor szoptattam. Ha bementem a munkahelyemre, vagy akár utcán is! persze sose feltűnően, mindig amennyire lehetett félre vonultan. Mi állandóan jöttünk-mentünk főként vidékre, nem rohanhattam haza, ha a pici éhes volt.
2014. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Én a napokban varom a elsö babánkat és már most biztos vagyok benne hogy senki előtt nem fogok szoptattni..mindig igyekezni fogok hogy félre tudjak vonulni.. 39+5hkm
2014. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Férjem, mamák előtt és ennyi. De itt sem kitárulkozva hanem diszkréten. Mindig volt szopis melltartóm(3 gyermekünk van) és abban pont ez a jó,hogy a mellbimbó van csak ki amit ugye bekap a pici így a többi mellrész nem is látszik. Amúgy bárhol,ha szoptatnom kellett félre vonultam diszkréten..
2014. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Mindig félrevonulok, senkinek nem engedem, hogy nézze. Engem nagyon rosszul érint ez az egész, így a férjemen kívül senki nem látta még, nem is fogja. Anyukám akarta nézni, de megmondtam ,hogy ne haragudjon nem szeretném, nem vagyok mozi. Kicsit megsértődött, de megértette, világéletemben ilyen pironkodós voltam.
2014. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3. babámat szoptatom immár 10,5 hónapja. Midegyikük 6 hónapig csak anyatejet kapott, első gyerkőc 1,5 éves, 2. gyerkőc kicsit több, mint 1 éves koráig szopizott.

Férjem, anyukám, anyósom és nővérem látott szoptatni. És én sem vagyok hajlandó nyilvános helyen szoptatni, azt gondolom, ezt magánügy. Mindig megoldottam elvonulva, vagy ha tudtam, hogy ez nem lehetséges, akkor inkább itthon maradtunk.

2014. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapos a babám. Férjem és szüleim előtt minden gond nélkül szoptatok. Nyilvánosan soha nem szoptatnék. Kocsiban, vagy bemegyek valahova ahol lehet. Akik előtt nem szoptatok: anyós, após, férjem fiútesója. Ha barátnő jön hozzám, megkérdezem, hogy zavarja-e. 4-ből 3 mondta hogy nem, egy mondta csak hogy menjek be nyugodtan a szobába. Ha a barátnők fiúval jönnek, akkor szó nélkül elvonulok.
2014. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Csak a párom és anyukám előtt.
2014. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
En nyilvanos helyen iy szoptatok de csK ugy ha min. 5 meteren belul nincs senki. Tehat utcan egy felreeso padon v.jatszoteren leheteo legmesszebb mindenkitol kocsiban... etteremben vagy ahol sokan vannak a kozelben persze nem. Anyos apukam anyukam tesom unokateso baratnok mellett siman. Nem rokon Ferfiak elott nem nyilvan a ferjem elott igen.
2014. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!