Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás időszak alatt...

Szoptatás időszak alatt szabad energiaitalozni?

Figyelt kérdés

egész nap annyiból állok, hogy a kiságytól eljutok pelenkázni a babát, megcsinálni a pótlást, fürdetés, szoptatás, gügyögés a babával.

de semmi erőm már szortírozni, mosni, boltba menni, szendvicset csinálni, kaját melegíteni, rokonokat látogatni, takarítani, a kávé semmit nem hat, meg azt úgy tudom napi egyet szabad.


arra gondoltam egy doboz energiaitalt elszürcsölgetnék egész nap, hogy szinten legyek, mert ez már nem állapot, fáj a fejem a fáradtságtól, nincs ambícióm semmihez, pedig lassan a gyedet is intézni kell, és kiszámolni, hogy mikor melyik oltás legyen, meg mégannyi nyavaja.


arra is gondoltam kézen állok, hátha megy vér a fejembe...de ehhez meg lusta vagyok


egyszerűen nem bírom magam összekaparni reggel óta


2014. aug. 31. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
NEM!!
2014. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
gondoltam ide vánszorgok, kócos hajjal reménysugárért erre ez fogad...így egyszerűen. az komoly :D
2014. aug. 31. 15:25
 3/19 anonim ***** válasza:
Próbáld meg 1-2 órára valakire rábízni a kicsit, és csak úgy csavarogni, csak céltalanul. Nagyon pihentető és felfrissítő tud lenni.
2014. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Igen, egy-két kávé megengedett egy nap, méghozzá a koffeintartalom miatt, ami energiaitalokban pedig többszöröse lehet, ezért nem szabad. A gyereked esetleg még nyugtalan, sírós, nyűgös is lehet a koffeintől, van olyan gyerek, aki 1 kávéra is érzékeny! Próbálj meg társaságot keresni, az sokat segíthet! Sétáljatok sokat, menjetek esetleg olyan helyekre, mint baba-mama klub, zenebölcsi, és hasonlók.

Nem vagy esetleg depressziós?

2014. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Napi 200 mg koffein megengedett a terhesség és a szoptatás alatt,de azért ne legyen minden napi rutin.De néha egy egy megengedett.Sőt nem rég hallottam egy szülész orvostól,hogy az energia ital segít a tej termelődésében.
2014. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"gondoltam ide vánszorgok, kócos hajjal reménysugárért erre ez fogad...így egyszerűen. az komoly :D "


Ilyen az élet.Ha nem szabad,hát nem szabad :) de ezen most jót röhögtem amúgy :D

2014. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem a koffeinnel van a baj az energia italokban,hanem a többi adalékkal.Kávézni lehet,energia italozni nem,egyébként rajta van a dobozán is,hogy sem terhesen,sem szoptatás alatt nem lehet fogyasztani.
2014. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
En kólát szoktam inni ha nagyon lent van a vérnyomásom.Hetente 1-2 pohár nem árt.És a reggeli tejeskávé.Valahol azt olvastam hogy a kóla serkenti a tejtermelèst.Mondjuk hogy ettól e nem tudom mert ugye annyit nem iszom de nagyon sok tejem vn.Több mint 2 éve szoptatok....A gyerek nem aktívabb a kóla és a kávè miatt.
2014. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem lehet energiaitalozni, olvasd el, mik van benne és te is belátod, h azoknak inkább nem kéne bekerülnie a tejbe.


Ilyen ez a popszakma, sorry.

2014. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2014. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!