Paraszt_Mári kérdése:

Ezt ki találta ki?

Figyelt kérdés

Honnan szedték,hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni?

Hogy a szoptatás védekezés?

Egyre több helyen olvasom h. szoptatok és akkor biztos nem lehetek terhes....

Mi ez a marhaság?

nekem a doki felírt gyógyszert mert azt mondta attól még h. nem jön meg szoptatás alatt ugyanúgy teherbe eshetek.



2014. szept. 6. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudom de én is egyre többször találkozom ilyennel
2014. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

A szoptatás alatt csökkent a teherbeesés esélye, és föként régebben, amikor sokkal kevesebbet tudtak enni a nök, a szoptatással annyira a minimumom voltak, hogy nem tudott volna a szervezetük emellett egy terhességet is ellátni.

Ezen kivül akkoriban nem sok fogamzásgátlási lehetöség volt, és ez valamivel több volt, mint a semmi. Azt megfigyelték, hogy a szoptatós nök alig estek teherbe, a nemszoptatósak meg inkább.


Az természetesen akkor is meg most is igaz, hogy ELÖBB lehet tehrbeesni, mint ahogy megjön a menzesz, mert az a peteérés után kb két héttel esedékes, így az elsö elött már lehet valaki terhes.


Ma, amikor többféle védekezési mód van, nem célszerü csak erre hagyatkozni, de szoptatás alatt nem igazán jó hormonokat szedni, mert abból a baba is kap értelemszerüen. Viszont óvszerrel igen jó hatásfokkal lehet védekezni (amennyiben szabályosan használják), és a babának sem árt semmi esetben sem.

2014. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy elég gyakori közhiedelem, mert gyakoribb, hogy a nőnek csak a szoptatás befejezése után jön meg a menzesze. Én is szoptatás alatt lettem terhes, és többen el voltak képedve, hogy az meg hogy lehet.
2014. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez tévhit, hogy nem lehet teherbe esni, viszont az igaz, hogy nehezebb, pl az ilyenkor magas prolaktin szint is gátolhatja.
2014. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mert szoptatás alatt a legtöbb nőnek nem jön meg

ebből alakult ez a tévhit régről


és attól, hogy nincs menstruáció, hogy lenne e peteérés...?hát azt én sem tudom..

2014. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*szóval van, hogy akár fél év-két évig nem menszeszel egy nő


és lehet tévedek de a meg nem termékenyült petesejt a menszesszel távozik. ebből lehetne arra következtetni, hogy nem is volt petesejt..de lehet tévedek, ezért nem kell lepontozni

2014. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megfigyelték, hogy a sokáig szoptató társadalmakban, ahol nincs védekezés, az átlagos korkülönbség a testvérek között 22 hónap (vagy 24, vagy valami ilyesmi). Sokan tényleg nem menstruálnak szoptatás alatt. Szóval igen, csökken a teherbeesés esélye.

DE! Erre alapozni nem szabad. A szoptatás nem védekezés. Elég sokan teherbe esnek mellette. És sokan vannak azok is, akik csak a szoptatás teljes befejezése után tudnak újra teherbe esni.

2014. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás alatt EGY IDEIG nincs peteérés és nincs menzesz.

Aztán amikor a hormonszint megváltozik, akkor ELÖSZÖR lesz peteérés, és ha nem történik megtermékenyítés, akkor UTÁNA kb 14 nappal megjon a menzesz. Ha viszont a peteérés körül védekezés nélkül szexelnek, lehetséges a megtermékenyítés, és terhes lehet a nö, még MIELÖTT megjött volna a menzesze.

2014. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom addig bizony nem írt fel tablettát amíg 3 óránként szoptattam. Nem lettem terhes ,lehet szerencse.

Szülés után 1 évvel kezdtem menstruálni ,6 hónapig kizárólag anya tejes volt a gyermekem és 22 hónapos koráig szopott.

6 hónapos korában kaptam az első receptem Alizalia.

Most ugyan azt kapom 3 hónapos hatóidejű injekcióban.

2014. szept. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!