Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy kisbabát mennyi ideig...

Egy kisbabát mennyi ideig kell szoptatni?

Figyelt kérdés
És hogy ha nincs elég tej, akkor nem "baj" az hogy más anyatejjel táplálkozik?
2014. szept. 8. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy kell. Max. nagyon jó, ha anyatejjel van táplálva. De van jó néhány nő, aki eleve nem is akar szoptatni, annak a gyereke meg kap tápszert és ugyanúgy felnő. Ami szerintem nem helyes, de mindenki maga tudja, én sajnos csak rövid ideig tudtam, mindössze másfél hónapig, de szerettem volna tovább.

A legjobb az, ha addig szoptat az anyuka, amíg van teje és ha sokáig van teje, akkor akár fél éves, éves korig.

De ha nincs teje az anyukának vagy nincs annyi teje, akkor sajnos sokszor a fejére is állhat az anyuka, akkor sem lesz újra teje, ilyenkor jön a kiegészítés tápszerrel, vagy teljesen tápszeres lesz.

És más anyatejjel is táplálható, amennyiben elfogadja másét és az az anyatej ellenőrizve van, tehát megfelelő helyről van beszerezve.

2014. szept. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Féléves koráig elég tápértékű a kizárólagos anyatej. Szopatatni lehet 2 éves korában is, de fél éves korában meg kell kezdeni a zöldséget, gyümölcsöt akkor is.

(kivéve, ha úgy, mint az enyém, 5kg felett született és kapásból annyit evett tejből, mint egy féléves és nem volt elég tápértékben sem)


Egy alkalommal addig "kell"szoptatni, ameddig eszik és akkor mellre tenni újra, amikor éhes, vagy azt szeetné.

(kivéve, ha nem tud szopni, nem működik a dolog, akkor lefejve is kiválóan lehet adni neki a súlyának kikalkulált anyatej mennyiséget.)


Ha nincs elég tej, lehet venni, a védőnő ebben tud segíteni.

(vagy lehet tápszerrel pótolni, a baba korának megfelelő fajtával. Orvos+védőnő tud tanácsot adni.)

2014. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
A WHO (Egeszsegugyi Vilagszervezet) szerint 2 eves korig v.amig el nem valasztja magat. 6 honapig kizarolag anyatejes taplalas javasolt.
2014. szept. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem három éves és még mindig cicizik este...Most kezdte az ovit, nagyon dícsérik, hogy milyen szófogadó és aranyos gyerek:)
2014. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
69%
ha lány akkor élete végéig de megesik manapság egynémely fiúval is
2014. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!