Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A környezetetekben élő anyukák...

A környezetetekben élő anyukák kb. hány százaléka szoptatja a kisbabáját?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, sokan adnak tápszert a babájuknak?

3,5 hónapja szoptatok, hála az égnek csak anyatejes a babám. A védőnő, a gyógytornász, a doktornő, még a 13. szomszéd is megdicsért, hogy csak szoptatok. :)

Szóval van olyan érzésem, hogy ez manapság már a ritkábbik eset. Csak arra lennék kíváncsi, hogy más hogyan látja.

Eddig a környezetemben lévők nagyrészt szoptattak, ezért is lepődtem meg a dicséret hallatán.


2014. okt. 15. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Az elmúlt 2 évben,beleértve jó magam is,16 baba született a környezetemben.Ezek a család,a barát és a kollegák közül tevődik össze.

Ebből mindösszesen 3-an szoptatunk,13 nem. Ezek közül az én lányom a legnagyobb, 21 hónapos és még mindig szopizik.

2014. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg nagyon fel van fújva ez az egész.

Majdnemhogy úgy néz ki, ha valaki nem tud szoptatni és tápszerrel eteti a babáját, az ' szaranya'.

Van akinek megvan rá a lehetősége hogy szoptathat, van aki akármennyi szoptatós teát magába dönthet 2 cseppnél több nem jön neki.


Én pl. olyan szerencsés helyzetben vagyok hogy mind a 3 gyerkőcöm kizárólag anyatejes volt.

De nem állja meg a helyét az a nézet hogy akkor kevesebbet betegek. Az 1.- nél még igen. De a 3.- nál már nem, mert a nagyobbaktól elkap minden genyegunyát. Kb. 2-3 havonta megyünk dokihoz.


Én pl. kizárólag tápszeres voltam mert anyumnak nem volt teje, de semmi hátrányom nem származott belőle.

2014. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a többség szoptat. Ha jobban belegondolok, egy olyan anyukát tudok, aki egy gyerekét sem tudta szoptatni (három van neki), és egy barátnőm van, akinek az idősebb gyerekénél nem ment a szoptatás, a kisebbiknél viszont már igen. A többiek mind szoptatták az összes gyereküket.
2014. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Kb. 20 anyukától tudom, hogy hogyan táplálja/táplálta a gyerekeit. Rajtam kívül egyről tudok, aki tápszerrel, az összes többi szoptat(ott).
2014. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

6/0 szóptatt, egy már 4 hónapos terhesen kijelentette, hogy nem fog szopatni.

Szerintem inkább az a baj, hogy sokan meg sem próbálják mert egyszeribb tápszerezni mint szoptatni.

2014. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Az én baráti, ismerősi körömben olyan fele-fele az arány, azt vettem észre, ahol támogató a környezet, ott megy a szoptatás, ahol van egy hülye védőnő vagy csecsemős nővér, ott félresiklik a dolog és jön a tápszer. Sajnos sok tudatlansággal találkoztam a fejekben, amiket ha elhisz valaki, persze, hogy nem megy a dolog, ettől még persze nem rossz anya, csak nem a megfelelő infót találta meg.
2014. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nálunk is kb. fele-fele. De a 3,5 fél hónapot én még nem gondolnám olyan soknak. Mondjuk a fiam már elmúlt 1 éves és még mindig szopik reggel-este (igaz nem túl nagy mennyiségeket), de már ismerősök kezdenek ferde szemmel nézni rám, hogy miért nem adok neki inkább tehéntejet. No comment...
2014. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az elején leírják az embert, ha nem szoptat, aztán ha elmúlik 1 éves a baba, akkor meg azt furcsállják, hogy még mindig szopik... Sosem jó semmi.

A kórházban mesélte szomorúan a vezető ápolónő, hogy egyre gyakoribb az, hogy az anyukát tolják ki a szülészetről, és bekiabál a nővérszobába, hogy készítsék elő a tápszert a babának.

Az első mellretételek olyan fájdalmasak voltak, hogy én is elgondolkoztam azon, hogy inkább tápszert adok a babámnak, de kibírtuk, szerencsére hozzáedződött a mellem.

2014. okt. 15. 23:19
 9/9 anonim válasza:
27%
ember.... tudod... van akinek nincs elég teje. Tök jó,h neked van de ne nézz le másokat.
2014. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!